Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Młodzież siłą Jastrzębskiego Węgla

Stanisław Mastalerz
Stanisław Mastalerz
Sprowadzenie Pawła Abramowa do drużyny Jastrzębskiego Węgla uznane zostało za hit transferowy Plus Ligi. To on miał prowadzić zespół do najlepszych wyników i oczekiwań sympatyków oraz działaczy śląskiego klubu. Tymczasem bardzo dobrze spisują się młodzi zawodnicy Grzegorz Łomacz i Igor Yudin.

- W tym sezonie siłą w naszym zespole mają być młodzi zawodnicy. Grzegorz Łomacz zrobił w ostatnim czasie ogromne postępy. Występy w reprezentacji Polski dały mu bardzo dużo. Dorósł do gry w siatkówkę na wysokim poziomie - chwali swojego rozgrywającego trener Roberto Santilli. - Natomiast Igor Yudin stał się naszym podstawowym graczem i od początku spełnia pokładane w nim nadzieje. Obaj zrobili krok do przodu i już teraz odgrywają w zespole kluczowe role.

Obaj siatkarze mają po 22 lata i cała kariera stoi przed nimi otworem. Do nich może należeć przyszłość w śląskim klubie, chociaż czeka ich jeszcze bardzo dużo pracy i nauki.
Paweł Abramow, sprowadzony w tym sezonie gwiazdor światowej siatkówki, może odegrać w ich karierze niepoślednią rolę i przyczynić się do osiągnięcia jeszcze wyższego poziomu. - To profesjonalista w każdym calu. Nie ma trenera, który nie chciałby mieć takiego zawodnika w zespole. Nasi młodzi siatkarze mogą się od niego bardzo wiele nauczyć. Ważne, aby czerpać pewne wzorce od najlepszych - twierdzi szkoleniowiec jastrzębian.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL