Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Laszlo Nagy nie zagra na MŚ w Szwecji

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Jeden z najbardziej znanych węgierskich szczypiornistów w historii Laszlo Nagy nie wystąpi w zbliżających się Mistrzostwach Świata w Szwecji. Zawodnik odmówił gry w kadrze Węgier.

Nagy, rozgrywający FC Barcelona Borges wysłał w ostatnich dniach list do węgierskiego związku piłki ręcznej (HFF), w którym stanowczo zaznaczył, iż nie powróci do gry w barwach reprezentacji Węgier. Tym samym uciął wszelkie spekulacje dotyczące jego osoby.

Węgierscy sympatycy szczypiorniaka liczyli, że w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Szwecji ich najpopularniejszy zawodnik powróci do kadry. Nagy tuż po poprzednich Mistrzostwach w Chorwacji (2009 rok), na których Węgrzy zajęli szóste miejsce zrezygnował z występów w reprezentacji.

Jednocześnie pojawiły się plotki, jakoby rozgrywający przygotowywał się do występów w drużynie narodowej... Hiszpanii. Nagy od dziesięciu lat gra w lidze hiszpańskiej i jest jednym z najskuteczniejszych strzelców w historii rozgrywek Asobal Ligi. Zawodnik miałby reprezentować barwy tryumfatorów mistrzostw z 2005 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL