WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

ATP Londyn: program i wyniki

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Lider światowego rankingu Rafael Nadal przewodzi stawce 56 zawodników w otwierającym krótki okres gry na trawie turnieju w londyńskim Queen's Clubie. Wywalczonego przed rokiem tytułu broni Amerykanin Sam Querrey (ATP 26). O swoje piąte trofeum zagra natomiast jego rodak, Andy Roddick (ATP 10).

AEGON Championships, Londyn (Wielka Brytania)
ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 627,7 tys. euro

finał:

poniedziałek, 13 czerwca

Andy Murray (Wielka Brytania, 2) - Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 5) 3:6, 7:6(2), 6:4

półfinał:

sobota, 11 czerwca

Andy Murray (Wielka Brytania, 2) - Andy Roddick (USA, 3) 6:3, 6:1
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 5) - James Ward (Wielka Brytania, WC) 6:3, 7:6(7)

ćwierćfinał:

piątek, 10 czerwca

Andy Murray (Wielka Brytania, 2) - Marin Čilić (Chorwacja, 8) walkower
Andy Roddick (USA, 3) - Fernando Verdasco (Hiszpania, 7) 6:2, 6:2
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 5) - Rafael Nadal (Hiszpania, 1) 6:7(3), 6:4, 6:1
James Ward (Wielka Brytania, WC) - Adrian Mannarino (Francja) 6:2, 6:7(14), 6:4

III runda (1/8 finału):

piątek, 10 czerwca

James Ward (Wielka Brytania, WC) - Sam Querrey (USA, 13) 3:6, 6:3, 6:4

czwartek, 9 czerwca

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Radek Štěpánek (Czechy) 6:3, 5:7, 6:1
Andy Murray (Wielka Brytania, 2) - Janko Tipsarević (Serbia, 14) 6:4, 7:6(3)
Andy Roddick (USA, 3) - Kevin Anderson (RPA, 15) 6:4, 6:4
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 5) - Michaël Llodra (Francja, 10) 4:3 i krecz
Fernando Verdasco (Hiszpania, 7) - David Nalbandian (Argentyna, 9/WC) 7:5, 6:1
Marin Čilić (Chorwacja, 8) - Thomaz Bellucci (Brazylia, 11) 7:6(3), 0:6, 6:3
Adrian Mannarino (Francja) - Juan Martín del Potro (Argentyna, 12) 7:6(3), 7:6(7)

II runda (1/16 finału):

czwartek, 9 czerwca

Adrian Mannarino (Francja) - Gilles Simon (Francja, 6) 6:7(4), 6:4, 3:0 i krecz

środa, 8 czerwca

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Matthew Ebden (Australia, Q) 6:4, 6:4
Andy Murray (Wielka Brytania, 2) - Xavier Malisse (Belgia) 6:3, 5:7, 6:3
Marin Čilić (Chorwacja, 8) - Arnaud Clément (Francja, Q) 6:4, 6:4
David Nalbandian (Argentyna, 9/WC) - Ilija Bozoljac (Serbia, Q) 6:4, 6:4
Thomaz Bellucci (Brazylia, 11) - Marsel İlhan (Turcja) 6:2, 6:7(3), 7:6(5)
Juan Martín del Potro (Argentyna, 12) - Igor Kunicyn (Rosja) 6:4, 6:4
Janko Tipsarević (Serbia, 14) - Michael Russell (USA) 7:6(3), 7:6(5)
Kevin Anderson (RPA, 15) - Donald Young (USA) 6:2, 6:4
Radek Štěpánek (Czechy) - Ivan Ljubičić (Chorwacja, 16) 0:6, 7:5, 6:4

wtorek, 7 czerwca

Andy Roddick (USA, 3) - Feliciano López (Hiszpania) 7:6(2), 6:7(5), 6:4
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 5) - Michael Berrer (Niemcy) 6:0, 6:1
Fernando Verdasco (Hiszpania, 7) - Nicolas Mahut (Francja) 6:2, 6:3
Michaël Llodra (Francja, 10) - Julien Benneteau (Francja) 6:4, 7:5
Sam Querrey (USA, 13) - Rainer Schüttler (Niemcy) 7:6(6), 5:7, 6:3
James Ward (Wielka Brytania, WC) - Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 4) 7:6(3), 6:3

I runda:

wtorek, 7 czerwca

David Nalbandian (Argentyna, 9/WC) - Ilja Marczenko (Ukraina) 6:3, 6:4
Juan Martín del Potro (Argentyna, 12) - Denis Istomin (Uzbekistan) 6:4, 6:2
Janko Tipsarević (Serbia, 14) - Blaž Kavčič (Słowenia) 6:4, 6:4
Kevin Anderson (RPA, 15) - Ivo Karlović (Chorwacja) 6:4, 7:6(2)
Matthew Ebden (Australia, Q) - Somdev Devvarman (Indie) 7:5, 6:3
Radek Štěpánek (Czechy) - Go Soeda (Japonia) 6:1, 6:3
Adrian Mannarino (Francja) - Ernests Gulbis (Łotwa) 6:3, 6:3
Michael Russell (USA) - Denis Gremelmayr (Niemcy) 6:3, 7:5
Xavier Malisse (Belgia) - Matthias Bachinger (Niemcy) 6:4, 6:4

poniedziałek, 6 czerwca

Michaël Llodra (Francja, 10) - Jaroslav Pospíšil (Czechy) 6:3, 6:2
Thomaz Bellucci (Brazylia, 11) - Grigor Dimitrow (Bułgaria) 3:6, 7:6(8), 6:2
Sam Querrey (USA, 13) - Kei Nishikori (Japonia) 6:3, 6:4
Ivan Ljubičić (Chorwacja, 16) - Ryan Sweeting (USA) 7:6(6), 6:2
Julien Benneteau (Francja) - Daniel Brands (Niemcy) 6:7(6), 6:1, 6:4
Michael Berrer (Niemcy) - Ryan Harrison (USA, WC) 7:6(7), 2:6, 7:5
James Ward (Wielka Brytania, WC) - Daniel Cox (Wielka Brytania, WC) 6:3, 6:1
Rainer Schüttler (Niemcy) - Bobby Reynolds (USA, Q) 6:1, 6:1
Igor Kunicyn (Rosja) - Alex Bogomolov Jr. (USA) 6:4, 6:6 i krecz
Nicolas Mahut (Francja) - Oliver Golding (Wielka Brytania, WC) 6:3, 6:4
Ilija Bozoljac (Serbia, Q) - Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:4, 6:4
Donald Young (USA) - Andreas Haider-Maurer (Austria) 6:4, 6:7(5), 6:2
Feliciano López (Hiszpania) - Dmitrij Tursunow (Rosja) 7:6(4), 6:3
Arnaud Clément (Francja, Q) - Benoît Paire (Francja) 7:5, 6:3
Marsel İlhan (Turcja) - Jan Hájek (Czechy) 6:4, 6:4

wolne losy: Rafael Nadal (Hiszpania, 1); Andy Murray (Wielka Brytania, 2); Andy Roddick (USA, 3); Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 4); Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 5); Gilles Simon (Francja, 6); Fernando Verdasco (Hiszpania, 7); Marin Čilić (Chorwacja, 8)

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL