Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Stanisław Burza gotowy do startu w Rzeszowie

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
W sobotę w Rzeszowie odbędzie się 4. runda Indywidualnych Mistrzostw Świata w wyścigach motocyklowych na długim torze. Z dziką kartą w tym turnieju wystartuje Stanisław Burza.

Na piątek zaplanowano trening na rzeszowskim obiekcie, który po raz pierwszy będzie gościł tego typu zawody. Dla reprezentanta Polski będzie to okazja do sprawdzenia sprzętu. - Byłem w Rzeszowie w ubiegłym tygodniu i trenowałem, wprawdzie na klasycznym motocyklu żużlowym, ale pozwoliło mi to zapoznać się ze specyfiką i geometrią rzeszowskiego toru. Będzie zatem okazja do tego, aby wszystko sprawdzić i zobaczyć, czy działa należycie - powiedział zawodnik Kolejarza Opole w rozmowie z Super Nowościami.

Wychowanek tarnowskich Jaskółek uważa, że longtrack i speedway są do siebie podobne. - Tu i tu są dwa koła i jeździ się w lewo (śmiech). A tak na poważnie właśnie dzisiejszy trening ma posłużyć m.in. temu, aby zapoznać się z tą maszyną. Jest ona nieco inna od klasycznej, przede wszystkim dłuższa i co najważniejsze, posiada skrzynię biegów. Właśnie ten element będę chciał przetestować. Pierwszy bieg wrzuca się w momencie startu, drugi po kolejnych 20-30 metrach i to jest największa różnica w porównaniu do klasycznego motoru żużlowego, w którym nie ma skrzyni. To właśnie start i dojazd do pierwszego wirażu jest najważniejszy w wyścigach na długim torze - przyznał "Stanley".

Początek rzeszowskich zawodów wyznaczono na godzinę 18:30.

Źródło: Super Nowości

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL