Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Gala Gladiators of the Cage MMA już w sobotę. Nie zabraknie gości specjalnych

Adam Popek
Adam Popek
Krakowskie Rancho Teksas będzie w najbliższy weekend areną zmagań zawodników MMA, bokserów i nie tylko. Całą galę swoją obecnością uświetnią znane postaci świata sportu.

To druga edycja tego przedsięwzięcia, które przed rokiem zgromadziło sporą publikę. Pomysł stworzenia imprezy zachwalał m in. posiadacz pasa WBA International, Andrzej Wawrzyk.


Organizatorzy przyznają, że połączenie kilku dyscyplin to zarazem niezły sposób na ich promocję. Kibice zobaczą znacznie więcej niż w przypadku gali o jednym, konkretnym profilu. Pod względem zainteresowania zyskają też sporty walki, szczególnie MMA, gdyż w tej formule stoczone zostaną cztery pojedynki, razem z głównym starciem wieczoru.

Tutaj emocje zagwarantuje znany z ringów zawodowych Dawid Wolny. On akurat ma coś do udowodnienia. Jeszcze nie tak dawno temu bowiem skupiał się na leczeniu kontuzji. Po powrocie nie zdołał pokonać w Łęcznej Konrada Płazy, więc wola zwycięstwa i dalszego rozwoju jest ogromna. - Zawsze ciężko wrócić. Są różne kontuzje, ja akurat miałem wykruszoną rękę i nogę jednocześnie, co wszystko komplikowało. Cóż, nie ważne jak upadamy, ważne jak wstajemy. Cały lipiec trenowałem sam. Później dołączyli partnerzy. Zaliczyłem obóz, więc trochę się tego naskładało - opowiada o przygotowaniach Wolny.

Występy prześledzą ci, którzy zbierali już laury w swoich profesjach. Przyjazd zapowiedział Tomasz Sarara, znakomity kickbokser, a teraz również trener. Podczas kariery miał okazję rywalizować m in. w Japonii czy Rosji. Potowarzyszą mu wspomniany Wawrzyk i mistrzyni KSW w kategorii słomkowej Karolina Kowalkiewicz.

Poniżej przedstawiamy pełną listę walk:

MMA, 77 kg: Jakub Kulig vs Dawid Wolny
K-1, 79 kg: Bartosz Fryc vs Bartłomiej Guzik
MMA, 73 kg: Rami Hamdan vs Sebastian Świder
Boks, 80 kg: Bartek Weigel vs Piotr Czosnyka
MMA, 66 kg: Patryk Miszczak vs Marcin Momot
Boks, 67 kg: Mateusz Kostecki vs Adnan Al Naser
MMA, 77 kg: Grzegorz Szozda vs Sebastian Porębski
K-1, 71 kg: Konrad Tarabuła vs Maciej Skraba

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL