Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Chelsea Londyn kupuje Juana Cuadrado, transfer piłkarza Fiorentiny nieunikniony

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Według włoskich mediów Kolumbijczyk Juan Cuadrado już w piątek może udać się do Anglii i przejść testy medyczne przed wielomilionowym transferem do Chelsea Londyn.

ACF Fiorentina od początku rozmów stała na stanowisku, że Juan Cuadrado może przenieść się do Chelsea Londyn tylko wtedy, gdy The Blues zapłacą 35 mln euro, czyli tyle, ile wynosi klauzula odstępnego w kontrakcie piłkarza.

Anglicy liczyli, że obniżą nieco cenę, ale według doniesień Jose Mourinho ostatecznie dał zielone światło do spełnienia żądań Fiołków. Jak informuje włoska prasa oraz brytyjski The Sun, transfer jest już przesądzony.


Jeśli chodzi o cenę, możliwe jest jednak, że do transakcji włączony zostanie niemający szans na regularną grę w Chelsea Mohamed Salah i powędruje w przeciwnym kierunku. Wówczas ostateczna kwota transferu Cuadrado zostałaby nieco zmniejszona.

Przybycie świetnie czującego się na prawym skrzydle Cuadrado na Stamford Bridge może doprowadzić do odejścia Andre Schuerrle. Niemcem interesują się Borussia Dortmund i VfL Wolfsburg, ale nie wiadomo, czy zdecydują się wyłożyć 30 mln euro w połowie sezonu.

Dodajmy, że Cuadrado w Fiorentinie występował od połowy 2012 roku. Klub z Toskanii łącznie zapłacił za niego Udinese Calcio 21 mln euro.

Andre Schuerrle następcą Marco Reusa w Borussii Dortmund?

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL