Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Lewis Hamilton: Kocham ten tor

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Kierowca Mercedes GP nie ukrywał swojego zadowolenia po wygraniu Grand Prix Kanady. Anglik wrócił na zwycięską ścieżkę po tym, jak stratedzy zespołu pozbawili go zwycięstwa w Monako.

Pomimo małej przewagi na mecie, Lewis Hamilton oznajmił, że gdyby istniała taka potrzeba, to odjechałby Nico Rosbergowi. Anglik po zdobyciu pole position odniósł swoje czwarte zwycięstwo na torze imienia Gillesa Villeneuve'a. Hamilton tylko na chwilę stracił prowadzenie, gdy musiał zjechać na zmianę opon. - Kocham ten tor, kocham to miasto. To był fantastyczny weekend - powiedział zadowolony lider klasyfikacji generalnej.


- Świetnie jest wrócić na najwyższy stopień podium - dodał. Przez prawie połowę Grand Prix Nico Rosberg miał stratę około dwóch sekund do kolegi z zespołu. Jednak nie udało mu się zbliżyć na tyle, aby przeprowadzić atak. - Nie miałem komfortowej przewagi, ale nie czułem też zagrożenia. Wiedziałem, że mogę odjechać, gdyby istniała taka potrzeba - dodał.

Dzięki wygranej, Lewis Hamilton powiększył w "generalce" swoją przewagę nad Nico Rosbergiem do 17 punktów. - Dziękuję moim fanom za wsparcie. Za każdym razem gdy tu jestem, otrzymuję od nich pozytywną energię - zakończył aktualny mistrz świata F1.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL