Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Davey Watt z największym doświadczeniem w Gnieźnie

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W meczu 8. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej Speedway Wanda Instal Kraków na wyjeździe zmierzy się z Łączyńscy-Carbon Startem Gniezno. Najlepiej tor rywali zna Davey Watt.

Spośród zawodników, którzy znaleźli się w awizowanym składzie Speedway Wandy Instal Kraków na mecz w Gnieźnie najlepiej tamtejszy tor zna Davey Watt. Australijczyk przed dwoma laty był zawodnikiem Startu, ale jego występy dalekie były od ideału. W trzech domowych meczach zdobył wtedy 11 punktów w 12 biegach. Lepiej Wattowi wiodło się, gdy przyjeżdżał do Gniezna jako zawodnik drużyny gości. W pięciu takich spotkaniach wywalczył wraz z bonusami 46 punktów w 24 wyścigach.


Wyższą średnią z występów na gnieźnieńskim torze legitymują się Andriej Karpow i Daniel Pytel. Ten drugi tylko raz miał okazję ścigać się przeciwko Startowi. W 2011 roku zdobył 8 punktów w pięciu gonitwach. Z kolei Ukrainiec wystąpił w czterech meczach i zdobył w nich łącznie z bonusami 30 "oczek" w 18 wyścigach.

Cztery razy w ostatnich trzech sezonach w Gnieźnie ścigał się również Paweł Miesiąc, lecz tylko występ sprzed roku może on zaliczyć do udanych. Zdobył wtedy 11 punktów w pięciu wyścigach. Tyle samo "oczek" wychowanek klubu z Rzeszowa wywalczył w trzech pozostałych meczach. Słabo w pierwszej stolicy Polski spisywał się Rafał Trojanowski, a dla Daniela Kaczmarka będzie to pierwszy ligowy mecz w Gnieźnie. Junior krakowskiego klubu często ścigał się na tym torze w rozgrywkach młodzieżowych.

Statystyki zawodników Speedway Instal Wandy Kraków w meczach ligowych w Gnieźnie (w latach 2010-2014):

ZawodnikMPunktyBiegiŚr. bieg
Andriej Karpow430181,667
Daniel Pytel1851,600
Davey Watt857361,583
Paweł Miesiąc422171,294
Rafał Trojanowski2771,000
Daniel Kaczmareknie jechał

Czy Speedway Wanda Instal Kraków odniesie zwycięstwo w Gnieźnie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

 • REDOO Zgłoś
  Wandeczka ma sporą szansę na wygraną,mam nadzieje ze Pytel wykorzysta szanse i zagosci w skkadzie na dłuższy czas.Wie ktos moze czy bedzie gdzies relacja tv?
  • RYCHOMR Zgłoś
   Do boju WANDECZKA !Tylko nie pozwólcie zrobić z zawodów safari jakie urządził Skrzydlewski dla kibiców i zawodników w Łodzi! Za zepsutą polewaczkę i dopuszczenie do wyścigów w takim
   Czytaj całość
   zapyleniu, a zwłaszcza nominowanych powinien być walkower !!! Woda na tor i do boju !!! POWODZENIA !!!
   • sympatyk żu-żla Zgłoś
    Powodzenia Wanda.Mecz będzie ciężki Gniezno nie ma ani jednego punktu dużego za wszelką cenę będą chcieli meczyk wygrać,Wanda też za wesoło w tabeli nie ma i też by się przydały
    Czytaj całość
    dwa punkty .
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL