Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Pierwsze drużyny potwierdziły przyjazd do Zakopanego

Monika Szandała
Monika Szandała
Puchar Świata w Zakopanem odbędzie się 16-17 stycznia 2009 roku, zatem do rozpoczęcia rywalizacji w zimowej stolicy Polski pozostało jeszcze trochę czasu. Swój przyjazd potwierdziły już pierwsze ekipy.

Na Wielkiej Krokwi pojawią się czołowi zawodnicy Austrii: Gregor Schlierenzauer, Wolfgang Loitzl i Thomas Morgenstern. Skład uzupełnią powołani przez Alexandra Pointnera Andreas Kofler, Martin Koch, Markus Eggenhofer i Daniel Lackner.

Swój przyjazd potwierdził także lider Pucharu Świata - Simon Ammann. Nie zabraknie oczywiście drugiego ze Szwajcarów - Andreasa Kuettela.

Fiński trener Norwegów - Mika Kojonkoski, zgłosił sześciu skoczków: Andersa Bardala, Toma Hilde, Andersa Jacobsena, Johana Remena Evensena, Roara Ljoekejsoeya i Bjoerna Einara Romoerena. Szkoleniowiec jest niezadowolony z postawy swoich podopiecznych i w każdej chwili skład może ulec zmianie.

Sześciu zawodników zgłosił też Janne Väätäinen. Finlandię w Zakopanem będą reprezentować najprawdopodobniej: Kalle Keituri, Sami Niemi, Matti Hautamaeki, Ville Larinto, Harri Olli i Arttu Lappi.

Swój udział w konkursach Pucharu Świata w Polsce potwierdzili Kanadyjczycy - Stefan Read i Mackenzie Boyd-Clowes, których szkoli trener polskiego pochodzenia, Tadeusz Bafia.

Do Zakopanego mają przyjechać także Szwedzi (Andreas Aren, Carl Nordin) oraz Włosi (Sebastian Colloredo, Andrea Morassi).

Oficjalny skład Polaków poznamy prawdopodobnie w ostatniej chwili po treningach na Wielkiej Krokwi.

Organizatorzy spodziewają się jeszcze zgłoszeń między innymi z Bułgarii, Słowenii, Francji, Kazachstanu, Rosji, USA, Ukrainy, Czech, Japonii, Niemiec i Słowacji.

Na 15 stycznia (czwartek) zaplanowano dwie serie treningowe na Wielkiej Krokwi (HS 134), po których odbędą się kwalifikacje. Zarówno piątkowe, jak i sobotnie zmagania, rozpoczną się o 16:30.

Oglądaj zawody Pucharu Świata w Klingenthal za darmo online!

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL