Najnowsze Wyniki/Kalendarz

David Blatt nie "olał" Cavaliers i przyjmie mistrzowski pierścień

Maciej Kwiatkowski
Maciej Kwiatkowski
David Blatt zdecydował się przyjąć od Cleveland Cavaliers pierścień za zdobycie mistrzostwa NBA. Blatt został w styczniu tego roku zwolniony i Cavaliers wywalczyli tytuł pod wodzą jego asystenta Tyronna Lue.

- Zaoferowali mi otrzymanie pierścienia mistrzowskiego i przyjąłem tę ofertę, bo zaoferowali mi go, okazując duży szacunek. Cavaliers chcieli dać mi pierścień, bo klub był zdania, że też dołożyłem się do tego mistrzostwa - powiedział David Blatt, który był trenerem Cleveland Cavaliers od początku sezonu 2014/15 do stycznia tego roku. - To nie jest moje mistrzostwo, rozumiem to, ale czuję, że też się do niego przyczyniłem i z wdzięcznością przyjmę pierścień, bo został mi on zaoferowany z wdzięcznością. To było dla mnie bardzo ważne w tym wszystkim. 

Blatt został niespodziewanie zwolniony w styczniu tego roku, gdy Cavaliers mieli bilans 30-11. Generalny Menedżer Cavaliers David Griffin jako główny powód tej decyzji wskazał to, że Blatt nie potrafił odpowiednio zmotywować graczy.

Drużynę przejął debiutujący w roli trenera Tyronn Lue, który od startu sezonu 2014/15 był asystentem Blatta. Pod wodzą niedoświadczonego szkoleniowca Cavaliers zdominowali play-offy w Konferencji Wschodniej i w finałach NBA odrobili straty 1-3, by pokonać Golden State Warriors 4-3.

Blatt wygrał aż 73 proc. meczów z Cavaliers w trakcie swojej krótkiej kariery w NBA. Obecnie prowadzi turecki zespół Darussafaka Dogus Stambuł.

Cavaliers otrzymają pierścienie mistrzowskie 25 października, w dniu rozpoczęcia nowego sezonu NBA. Blatt dostanie swój pocztą.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bramkarz z dziurawymi rękami. Popełnił koszmarny błąd!

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL