Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA

Nico Rosberg zdradził, co pomogło mu zdobyć tytuł

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Nowy mistrz świata Formuły 1 a zarazem żegnający się z serią, Nico Rosberg przyznał, że po dwóch porażkach w sezonie 2014 i 2015 całkowicie zmienił swoje podejście przed ostatnią zwycięską dla siebie kampanią.

Nico Rosberg okazywał się gorszy od Lewisa Hamiltona na finiszu dwóch poprzednich sezonów. Przed kolejnym Niemiec postanowił więc nieco urozmaicić swój warsztat.

Kluczowymi czynnikami w walce o tytuł miały być kartingowe treningi między wyścigami oraz zatrudnienia trenera mentalnego.

- Dzięki trenerowi spojrzałem w kierunku medytacji - powiedział Rosberg. - Choć to może byt duże słowo i lepiej, gdybym powiedział, że było to szkolenie własnej świadomości.

- Drugim czynnikiem, który pomógł mi w poprzednim sezonie były gokarty. Jako kierowcy F1 ścigamy się tylko raz na dwa tygodnie. Możecie sobie wyobrazić tenisistę, który trenuje w podobnym odstępie? To nie poprawia jego umiejętności.

- Między wyścigamy starałem się jeździć jak najwięcej. Z pewnością, to również mi pomogło - dodał.

ZOBACZ WIDEO Pierwsze treningi i sparingi pokażą czy tor będzie ich atutem

Czy Nico Rosberg wywalczyłby tytuł nawet bez problemów technicznych Lewisa Hamiltona?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • waldzior Zgłoś
    Sranie w banie. "Dziwne" defekty Lewisa Ci pomogły a nie jakiś tam trener mentalny. Mentalnie jesteś cienki o czym świadczy Twoja ucieczka ze strachu przed kompromitacją w 2017 :P

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL