Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Od lewej: Renat Gafurow i Marcin JędrzejewskiWP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Od lewej: Renat Gafurow i Marcin Jędrzejewski

Nice PLŻ do wzięcia w pakiecie z Rajdem Polski

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Nie jest wykluczone, że 19 grudnia zostanie ogłoszony konkurs ofert na prawa telewizyjne do Nice PLŻ. Zainteresowani? TVP, Polsat i Eleven, choć w PZM po cichu liczą też na nc+. Do wzięcia nie tylko liga żużlowa, ale i prestiżowy Rajd Polski.

Ten kto stanie do konkursu na prawa telewizyjne do Nice Polskiej Ligi Żużlowej dostanie też w pakiecie najbardziej prestiżową i największą w Polsce imprezę w sportach motorowych, czyli Rajd Polski. Wspomniany konkurs może zostać ogłoszony już nawet 19 grudnia. Czas na składanie ofert będzie do końca roku.

Polecamy: żużlowy prezent dla kibica czarnego sportu. Zamówienia świąteczne tylko do wtorku! Dwie okładki do wyboru!

Walką o prawa telewizyjne zainteresowane są TVP, Polsat i Eleven. W tym ostatnim przypadku chodzi jednak wyłącznie o sublicencję. Natomiast bardzo bogate plany ma Polsat, który chciałby mocno postawić na żużel i zrobić z tego produkt konkurencyjny do tego, który robi nc+ w przypadku PGE Ekstraligi. W kuluarach mówi się też o tym, że Polsat będzie chciał powalczyć o prawa do pokazywania najlepszej ligi świata, gdy wygaśnie kontrakt z nc+. A propos tej ostatniej warto dodać, że w żużlowej centrali liczą na to, że platforma nc+ także zgłosi się do konkursu ofert związanego z Nice PLŻ.

Nie wiadomo, jaka jest cena pakietu Nice PLŻ plus Rajd Polski. Jeszcze w październiku ludzie z PZM mówili, że byłoby dobrze, gdyby oferent wyłożył milion złotych.

Kup bilet na PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. KLIKNIJ i przejdź na stronę sprzedażową! ->


ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik: Znowu moim celem jest zajęcie miejsca w ósemceAktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy Nice PLŻ powinna być nadal pokazywana przez TVP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (16):

 • mentikk Zgłoś
  A Polsat będzie najlepsze mecze pokazywał w PPV. Rajd Polski najbardziej prestiżową imprezą motorową w Polsce? Really?
  • zibix Zgłoś
   Za zakodowanie przez Polsat np.siatkówki MŚ w Polsce oraz w większej części EURO, nie dał bym im żadnych praw autorskich. Widać po innych stacjach, że można działać nie kodując
   • RECON_1 Zgłoś
    Mimo ze enka ma fajna jakosc transmisji to nie chcialbym aby takze 1 lige przejela bo monopol do niczego dobrego by nie prowadzil.
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL