Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Diego Costa Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Diego Costa

Muzułmański kleryk wywołał zamieszanie. Chrześcijańscy kibice futbolu są wściekli

Przemek Sibera
Przemek Sibera
Religia w futbolu to bardzo delikatny temat. Nic więc dziwnego, że słowa Mohammeda al Arefe wywołały taką lawinę komentarzy na portalach społecznościowych.

Muzułmański kleryk, Mohammed al Arefe, którego na portalach społecznościowych śledzi ponad 17 mln ludzi, zasugerował, że piłkarze wyznania chrześcijańskiego powinni dostać zakaz pokazywania znaków religijnych.

"Widziałem w sieci filmiki ze sportowcami. To byli piłkarze, którzy biegali, strzelali i robili znak krzyża na klatce piersiowej po wygranym meczu. Moje pytanie brzmi: czy zasady FIFA na to pozwalają?" - zapytał zdziwiony na Twitterze.

Jego słowa wywołały wielką falę komentarzy w sieci. Jeden z sympatyków futbolu przypomniał klerykowi, że muzułmańscy zawodnicy robią dokładnie to samo.

"Mohamed Salah i inni również padają na kolana, aby się modlić po zdobytej bramce i nikt ich za to nie karze. Zostaw sport tym, którzy się nim interesują" - zaznaczył jeden z oburzonych fanów futbolu.

Religia w sporcie to bardzo delikatny temat. Nie tak dawno temu głośno było w mediach o Realu Madryt, który zgodził się usunąć krzyż z herbu na pamiątkach klubowych przeznaczonych dla kibiców z Bliskiego Wschodu.

ZOBACZ WIDEO: Michał Kwiatkowski: Nikt nie chce walczyć z oszustami. To dla mnie niewyobrażalne

Czy pokazywanie znaków religijnych powinno być zakazane na boisku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL