WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Jarosław Hampel (z lewej)

Jarosław Hampel znów wpadł pod dmuchaną bandę. Koszmar sprzed dwóch lat, na szczęście, nie wrócił

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Niemalże dokładnie dwa lata po feralnym wypadku w Gnieźnie, Jarosław Hampel zaliczył podobny upadek w Ostrowie. Znów wpadł pod bandę pneumatyczną, ale teraz na szczęście obyło się bez konsekwencji. Hampelowi nic się nie stało i wygrał półfinał IMP.

Kibice na trybunach aż złapali się za głowy, widząc karambol z udziałem Jarosława Hampela i Szymona Woźniaka w wyścigu czwartym. Sytuacja bowiem przypominała nieco wypadek niemalże dokładnie sprzed dwóch lat. 6 czerwca 2015 roku w Gnieźnie, Hampel nabawił się paskudnej kontuzji nogi.

- Rzeczywiście, mogło to trochę wyglądać podobnie jak w Gnieźnie. Uderzenie w dmuchaną bandę i wjazd pod "dmuchawca" przypominało tamtą sytuację. Dobrze, że szybko zeskoczyłem z motocykla. Dzięki temu nic się nie stało. Co prawda wjechałem pod bandę, ale tym razem uderzenie zostało zamortyzowane - powiedział Jarosław Hampel.

Żużlowiec Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra chwilę leżał na torze, ale na szczęście wstał i o własnych siłach udał się do parku maszyn. Później imponował fenomenalnym refleksem na starcie i piekielną szybkością. Jedyne punkty stracił w ostatniej serii. - Byłem naprawdę szybki. Udało nam się idealnie dopasować do toru w Ostrowie. Dobrze mi się jeździło i mogę być bardzo zadowolony z tych zawodów - dodał Hampel.

Dwa lata po koszmarnym wypadku Hampel ponownie przypomina żużlowca, który przed kontuzją był w ścisłej czołówce zawodników Grand Prix. Krok po kroku Polak wraca do dawnej dyspozycji. - Czuję, że jest dobrze. Obrany kierunek jest na pewno właściwy. Wszystko układa się odpowiednio i mam nadzieję, że w kolejnych zawodach będę kontynuował dobrą passę - zakończył nasz rozmówca.

ZOBACZ WIDEO Żużlowa prognoza pogody. Ma być lepiej niż przed tygodniem, ale możliwe są burze

Czy ostatnie dobre występy Jarosława Hampela są zwiastunek powrotu żużlowca do formy sprzed kontuzji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL