Najnowsze Wyniki/Kalendarz
East News / James Harden

Klub NBA do kupienia za ogromną kasę

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Leslie Alexander, właściciel Houston Rockets, wystawił drużynę na sprzedaż. Wartość klubu szacuje się na kwotę około 1,65 mld dolarów.

Ta decyzja wywołała spore zaskoczenie w Stanach Zjednoczonych. Leslie Alexander po 24 latach rządzenia Houston Rockets postanowił wystawić drużynę na sprzedaż.

W 1993 roku nabył on klub za 85 milionów dolarów. Teraz wartość organizacji szacuje się na kwotę... 1,65 milarda dolarów!

- To był ogromny zaszczyt prowadzić taki klub. Po wielogodzinnych rozmowach z rodziną i znajomymi podjąłem decyzję o sprzedaży - napisał w specjalnym oświadczeniu Alexander.

Za jego kadencji "Rakiety" dwukrotnie sięgnęły po mistrzostwo NBA. Było to w latach 1994 i 1995. Wtedy to o sile drużyny stanowiły takie gwiazdy jak: Kenny Smith, Hakeem Olajuwon, Robert Horry czy Sam Cassell.

Alexander podkreślił jednocześnie, że chce znaleźć właściwego kupca. Ze sprzedażą nie będzie się spieszył. Być może klub trafi w ręce zagranicznego właściciela - Rockets są bardzo popularni w Azji. To właśnie w tej drużynie grał w przeszłości Yao Ming.

ZOBACZ WIDEO Justyna Żełobowska: Marzyłam o medalu w Rio, ale przede mną była długa droga

Czy Houston Rockets zdobędą mistrzostwo NBA w sezonie 2017/2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL