WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / esport

Bayer 07 Leverkusen zatrudnia gracza

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Kolejny wielki klub piłkarski inwestuje w e-sport. Do takich drużyn jak Paris Saint-Germain czy Manchester United dołącza Bayer Leverkusen.

Kluby piłkarskie zawsze zwracają uwagę na dobrych i perspektywicznych zawodników. Od niedawna inwestują również w e-sport.

Jedną z popularniejszych gier e-sportowych jest FIFA i od jakiegoś czasu osiągnięcia zawodników przykuwają uwagę klubów piłkarskich, które chcą być reprezentowane na turniejach.

Niemiecki gracz FIFA, Marvin "M4RV" Hintz, kilka dni temu podpisał kontrakt z Bayerem Leverkusen, którego barwy będzie reprezentował podczas nadchodzących mistrzostwach FIFA eWorld Cup. 21-letni zawodnik zajął 26. miejsce w kwalifikacjach, które miały miejsce w listopadzie. 

Wybór klubu nie był przypadkowy, ponieważ młody Niemiec jest fanem tej drużyny. - Jestem niezwykle dumny, że teraz jestem już nie tylko fanem, ale oficjalnym e-sportowym reprezentantem klubu. Zrobię wszystko, aby ten projekt okazał się sukcesem - wyznał po podpisaniu kontraktu. 

Oprócz tego zatrudniony został dyrektor KING eSports - Daniel Luther, który będzie zarządzał wszystkimi e-sportowymi inicjatywami Bayeru.

ZOBACZ WIDEO: Jerzy Górski: Byłem w wielkim głodzie narkotycznym. Lekarze bali się, czy nie zejdę

Czy w 2018 roku kolejne klubu piłkarskie zaczną inwestować w e-sport?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL