Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andrzej Duda WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Andrzej Duda

Duda, Bańka i Morawiecki gratulują Stochowi. "Kolejny piękny rozdział w historii polskiego sportu"

Dawid Borek
Dawid Borek
Kamil Stoch w sobotni wieczór został wicemistrzem świata w lotach narciarskich. Na Twitterze gratulacje 30-latkowi przesłali prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki oraz minister sportu Witold Bańka .

Dla Kamila Stocha to pierwszy medal w tych zawodach. Reprezentant Polski w tegorocznych mistrzostwach świata w lotach narciarskich musiał uznać wyższość jedynie Daniela Andre Tandego. Norweg pokonał polskiego skoczka o 13,3 punktu.

Kilka chwil po zakończeniu zmagań w Oberstdorfie gratulacje dla Kamila Stocha przesłał prezydent Andrzej Duda. Na taki sukces Polska czekała przez wiele lat.

"Brawo, brawo, brawo" - napisał o sukcesie Stocha Mateusz Morawiecki.

Duże osiągnięcie 30-latka dostrzegł również minister sportu Witold Bańka. Ten w mediach społecznościowych stwierdził, że skoczek z Zębu napisał kolejny piękny rozdział w historii polskiego sportu.

Pozostali Polacy rywalizujący w konkursie indywidualnym 25. MŚ w lotach w Oberstdorfie uplasowali się na: 10. (Dawid Kubacki), 13. (Stefan Hula) i 17. Piotr Żyła) miejscu.

W niedzielę odbędzie się rywalizacja drużynowa mistrzostw świata w lotach narciarskich. Kamil Stoch, wspólnie z kolegami, mają realną szansę na medal.

ZOBACZ WIDEO: Nikt nie wierzył w polskiego skoczka. Stefan Horngacher da mu szansę?

Czy Polacy wywalczą medal w konkursie drużynowym MŚ w lotach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL