WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Na zdjęciu: Michael i Corinna Schumacher

Żona i dzieci w dalszej kolejności. Majątek Schumachera w rękach jego ojca

Dawid Borek
Dawid Borek
Choć rehabilitacja Michaela Schumachera pochłania miliony euro, to fortuna niemieckiego sportowca wciąż jest ogromna. W głównej mierze czuwa nad nią jego ojciec - Rolf Schumacher.

Były kierowca Ferrari dochodzi do siebie po fatalnym wypadku na nartach, do którego doszło pod koniec 2014 roku we francuskich Alpach. W jego wyniku Michael Schumacher doznał skomplikowanych obrażeń głowy. 

Na początku lutego 2016 roku magazyn "Bilanz" opublikował ranking najbogatszych osobistości Formuły 1. Mimo bardzo kosztownej rehabilitacji, majątek Niemca szacowano wówczas na 700 mln euro. 

Kto zarządza pieniędzy Schumachera? Niemiecki "Bunte" dowiedział się, że najwięcej do powiedzenia ma ojciec byłego kierowcy Ferrari, którego jeszcze w sierpniu 1992 roku utytułowany zawodnik upoważnił u notariusza do pełnego dowodzenia jego kontem. W tym czasie Schumacher spotykał się już ze swoją żoną Corinną, jednak wówczas nie byli jeszcze małżeństwem.

Małżonka 49-latka także ma dostęp do majątku byłego kierowcy, jednak nie w takim zakresie, jak jego Rolf Schumacher. Corinna Schumacher w przypadku wydawania większych sum pieniędzy, na przykład na zakup gruntów, musi zwrócić się o zgodę do odpowiedniego sądu.

ZOBACZ WIDEO RSMP: Emocje w Świdnicy. Grzyb i Hundla triumfują

"Bunte" podkreśla jednak, że pełne pełnomocnictwo wyłącznie dla ojca nie budzi konfliktów w rodzinie Schumacherów. Senior ma dobre relacje ze swoją synową. Rolf Schumacher mieszka zresztą w posiadłości nad Jeziorem Genewskim, którą kupił mu jego syn. 

W testamencie Schumachera jest ponadto zapis, że po jego śmierci głównymi spadkobiercami majątku są jego żona oraz dzieci: córka Gina Maria oraz syn Mick.

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL