Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Stocznia Szczecin

"Nowy Kazijski" po osiągnięciu pełnoletności ma trafić do Stoczni Szczecin

Filip Korfanty
Filip Korfanty
15 lipca na bułgarskim portalu sportal.bg pojawiła się informacja, według której po osiągnięciu pełnoletności kontrakt ze Stocznią Szczecin podpisze Asparuh Asparuhow, nazywany od jakiegoś czasu "nowym Kazijskim".

Asparuh Asparuhow gra na pozycji przyjmującego, 18 lat skończy 28 lipca tego roku. Zeszły sezon spędził w bułgarskiej Montanie, był podstawowym zawodnikiem. Jego zespół zajął drugie miejsce w fazie zasadniczej i odpadł w półfinale play-off z CSKA Sofia, w Pucharze Challenge dotarł do ćwierćfinału. Siatkarz jest młodzieżowym reprezentantem Bułgarii.

- Projekt zespołu jest bardzo duży. Są tam zawodnicy na wysokim poziomie i to skłoniło mnie do podjęcia decyzji - powiedział zawodnik.

W Bułgarii nazywany jest "nowym Kazijskim", w lutym zeszłego roku miał okazję trenować kilka dni pod okiem Glenna Hoaga w Arkasie Izmir. Przed startem ubiegłego sezonu, na treningi do Azimutu Modeny zaprosił go Radostin Stojczew, obecnie dyrektor sportowy Stoczni Szczecin.

Szczeciński klub oficjalnie potwierdził dotąd transfery: Lukasa Tichacka, Łukasza Żygadło, Mateja Kazijskiego, Bartosza Kurka i Simona Van De Voorde.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Szalone sceny na konferencji trenera reprezentacji Francji. Dziennikarze zostali oblani szampanem

Czy zakontraktowanie tak młodego zagranicznego zawodnika to dobra decyzja Stoczni Szczecin?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL