Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ołeksandr UsykGetty Images / Na zdjęciu: Ołeksandr Usyk

Usyk może skrzyżować rękawice z Joshuą. "Jest możliwość w kwietniu"

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Eddie Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy twierdzi, że istnieje szansa na pojedynek mistrza świata wagi junior ciężkiej, Ołeksandra Usyka z Anthonym Joshuą. Najpierw jednak Ukrainiec musi zwyciężyć z Tonym Bellew.

Usyk 21 lipca w Moskwie zwyciężył Murata Gasijewa i sięgnął po wszystkie mistrzowskie pasy w kategorii cruiser, zwyciężając zarazem turniej WBSS. Ukrainiec celuje teraz w starcie z Tonym Bellew, byłym czempionem federacji WBC, który w ostatnich pojedynkach wybrał się do kategorii ciężkiej i zwyciężył dwukrotnie Davida Haye'a. 

Do pojedynku Bellew z Usykiem ma dojść pod koniec roku w Londynie. Eddie Hearn nie wyklucza, że jeśli pogromca Krzysztofa Głowackiego pokona jego podopiecznego, to w kolejnej walce zmierzy się z Anthonym Joshuą

- Jest możliwość, że walka Joshuy z Usykiem odbędzie się w kwietniu. Anthony chce tej walki, fascynują go takie rzeczy, bo chce się sprawdzić z każdym, kogo uważa za świetnego zawodnika. A Usyka za takiego uważa - powiedział Hearn w rozmowie z The Daily Star. 

Anthony Joshua ma już zaplanowane dwa terminy kolejnych pojedynków. 22 września na stadionie Wembley jego rywalem będzie Alexander Powietkin. Z kolei w kontekście daty 13 kwietnia 2019 roku mówi się o kilku przeciwnikach dla obecnego mistrza świata, lecz na pierwszy plan wysuwa się Deontay Wilder.

ZOBACZ WIDEO Mamy nagranie z historycznego zjazdu Bargiela. Te ujęcia zapierają dech w piersiach!

Czy Ołeksandr Usyk osiągnie również sukces w kategorii ciężkiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL