WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Alexander Hassenstein/Bongarts / Na zdjęciu: Karl-Heinz Rummenigge

Karl-Heinz Rummenigge odejdzie z Bayernu? "Trzeba być na to gotowym"

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Prezes rady nadzorczej Bayernu Monachium, Karl-Heinz Rummenigge wyznał, że myśli o odejściu z klubu. W 2019 roku skończy się jego kontrakt i 62-latek powiedział, że być może będzie to odpowiedni czas na usunięcie się z władz mistrza Niemiec.

Karl-Heinz Rummenigge to legenda Bayernu Monachium. W przeszłości był najpierw jego zawodnikiem, potem wiceprezesem, a od wielu lat sprawuje funkcję prezesa rady nadzorczej i jest jedną z najważniejszych osób w klubie.

Jego obecny kontrakt upływa w 2019 roku i 62-latek wyznał w rozmowie z niemieckimi mediami, że myśli o tym, by właśnie wtedy odejść z Bayernu. - Nie jestem niezastąpiony, na pewno nie mam takich myśli. Trzeba być gotowym na odejście z klubu i oswajać się z myślą, że zastąpi cię ktoś młodszy. Spędziłem tutaj wiele lat, ale wiem, że w końcu przyjdzie koniec tej przygody - powiedział Rummenigge dziennikarzowi telewizji sport1.de.

Niemiec uważa, że prezes klubu Uli Hoeness na pewno znajdzie kogoś, kto będzie pełnił jego dotychczasową funkcję nie gorzej od niego. - Nie mam wątpliwości że zrobi wszystko, by znaleźć odpowiedniego człowieka. Wtedy na pewno klub nie ucierpi - dodał były reprezentant kraju.

Wszystko wskazuje więc na to, że najbliższy sezon będzie ostatnim dla Rummenigge w Bayernie Monachium.

ZOBACZ WIDEO Jerzy Brzęczek już rozmawiał z reprezentantami. "Lewandowski pozostanie kapitanem"

Czy Karl-Heinz Rummenigge odejdzie w przyszłym roku z Bayernu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL