Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Greg Hancock ma być gwiazdą Ligi DiamentowejWP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Greg Hancock ma być gwiazdą Ligi Diamentowej

Ważne zmiany w Diamond Cup. Zobacz, jak wygląda główna nagroda w cyklu

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Po ostatnich perturbacjach cykl Speedway Diamond Cup ma ruszyć ostatecznie 14 września. Diament, który jest główną nagrodą, został wyceniony na 168 tysięcy dolarów. Ta i inne nagrody są w sejfie jubilerskim w Antwerpii.

Z powodu śmierci Tomasza Jędrzejaka planowana na 17 sierpnia inauguracja cyklu Speedway Diamond Cup została odwołana i przełożona na inny termin. Ta decyzja miała zostać solidarnie poparta przez wszystkich uczestników. W międzyczasie okazało się, iż z przyczyn niezależnych od organizatora, nie dojdzie do skutku runda w Gdańsku. Miała się ona odbyć 31 sierpnia. Ze względu na brak czasu nie będzie poszukiwań innego gospodarza. Impreza zostanie okrojona do czterech rund.

Po zmianach terminarz SDC wygląda następująco: Lamothe Landerron (14 września), Motala (29 września), Krsko (13 października), Rzeszów (14 października).

Gdy idzie o listę startową, to w tej chwili (po wykreśleniu Jędrzejaka) wygląda ona tak. 1. Niels Kristian Iversen, 2. Peter Ljung, 3. Linus Sundstroem, 4. Grzegorz Walasek, 5. Oliver Berntzon, 6. Grzegorz Zengota, 7. Krystian Pieszczek, 8. David Bellego, 9. Karol Baran, 10. Greg Hancock, 11. Jakub Jamróg, 12. Wadim Tarasienko, 13. Timo Lahti, 14. Norbert Kościuch, 15. Michael Jepsen Jensen, 16. Rune Holta (jest kontuzjowany i najpewniej pojedzie za niego Edward Mazur). Każdy z ośrodków będących gospodarzem wystawi po dwóch rezerwowych.

Lista zawodników jest taka, a nie inna, gdyż decyzję o organizacji SDC podjęto bardzo późno. Większość żużlowców miała już zajęte terminy. Zdaniem organizatora zebrany zestaw i tak zagwarantuje wielkie emocje.

ZOBACZ WIDEO: #EkspertPGEE zawodnicy Fogo Unii Leszno


Jeśli chodzi o nagrody, to nic się nie zmieniło. Dla najlepszych mają być diamenty. Ireneusz Nawrocki, pomysłodawca i współorganizator cyklu, przesłał nam zdjęcie głównej nagrody wraz z certyfikatem autentyczności. Diament, który widać na zdjęciu poniżej, miał zostać wyceniony na 168 tysięcy dolarów. Jest on zabezpieczony w sejfie jubilerskim w Antwerpii. Diament zostanie stamtąd zabrany przed rundą finałową. Organizator zapewnia, że cała impreza ma mocne podstawy finansowe. W SDC ma być zaangażowana firma z zagranicznym kapitałem, której nazwy nikt nie chce jednak na razie ujawnić.
Diament z certyfikatem. Główna nagroda w Speedway Diamond Cup 2018.Diament z certyfikatem. Główna nagroda w Speedway Diamond Cup 2018.

Czy tegoroczny cykl Diamond Cup odniesie sukces?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (19):

 • mektub Zgłoś
  Smierdzi grubym przekretem na kilometr. Bez telewizji?z taką slaba obsada?pewnie bez kibicow we Francji czy Krsko?jak to sie może opłacać???i nagroda za 168tys $ oraz firma ktora nie chce
  Czytaj całość
  sie ujawnić? Hahahaha co to za cyrk
  • Bydgoszczanin w Pradze Zgłoś
   Czy bukmacherzy przyjmują zakłady że te zawody się nie odbędą ?
   • KATO-OSTAFA NIE CZYTAM Zgłoś
    Kiedyś Morawski wymyślił sobie taki turniej...Dzien po mistrzostwach świata par w Poznaniu powtórzył zawody w bardzo zbliżonej obsadzie tylko słabych Polaków wymienił na parę
    Czytaj całość
    Falubazu...Nie pamiętam już jaka była nagroda za zwycięstwo ale cos mi się jarzy, że z 50 tysięcy dolców...Byłem na obydwu tych imprezach i rzeczywiście pieniądze cuda działają...Duże lepsze ściganie było w Zielonej...Dziwię się, ze zawodnicy nie garną się do tej imprezy Nawrockiego...Tzn dziwiłbym się, gdyby nie pewne fakty...
    Wszystkie komentarze (19)

    Komentarze (19)

    ×
     Wszystkie komentarze (19)
     PRZEJDŹ NA WP.PL