WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Na zdjęciu: zawodnicy Stali Rzeszów, Greg Hancock i Luke Becker

Siedmiu wspaniałych: młodzież zrobiła show. Lidsey i Becker mają papiery na wielką jazdę

Dawid Borek
Dawid Borek
Luke Becker i Jaimon Lidsey przyćmili starszych i zdecydowanie bardziej doświadczonych kolegów. Amerykanin i Australijczyk zrobili show, udowadniając, że obaj mają papiery na wielką jazdę. Prezentujemy siódemkę kolejki w 2. Lidze Żużlowej.

1. Wiktor Trofimow (Stainer Unia Kolejarz Rawicz). Gdyby tylko miał polski paszport, pod "1" wskoczyłby Bjarne Pedersen z MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp., który był jednym z ojców awansu ostrowian do finału. Pedersen pozostaje jednak Duńczykiem, więc w siódemce kolejki melduje się Wiktor Trofimow. Młody żużlowiec był bardzo jasną postacią Niedźwiadków w Ostrowie, sprawiając sporo kłopotów gospodarzom. 11 punktów w sześciu wyścigach to wynik może nie perfekcyjny, ale na pewno bardzo dobry.

2. Luke Becker (Stal Rzeszów). Rośnie nam godny następca Grega Hancocka. Wystarczy powiedzieć, że Becker był najskuteczniejszym żużlowcem Stali w konfrontacji z OK Kolejarzem Opole. Jego jazdę oglądało się z ogromną przyjemnością. Tylko raz uznał wyższość rywala, w pozostałych wyścigach wygrywał z ogromną przewagą. 

3. Jaimon Lidsey (Stainer Unia Kolejarz Rawicz). Kolejne świetne zawody w wykonaniu wychowanka Leigha Adamsa. Młody Australijczyk jechał kapitalnie, a gdy wygrał start, rywale nie mieli już nawet co go gonić. Lidsey to bez wątpienia jedno z największych objawień tego sezonu.

4. Kamil Brzozowski (MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.)
. Punktowo może nie wypadł najlepiej, ale zasłużył na nominację do siódemki kolejki za zrobienie show w 10. wyścigu rewanżowego meczu półfinałowego ze Stainer Unią Kolejarzem. Ten bieg będzie jednym z kandydatów do gonitwy sezonu - zobacz nagranie tutaj. Po tej odsłonie spuścił z tonu, w kolejnych dwóch wyścigach przywożąc do mety "zera".

5. Greg Hancock (Stal Rzeszów). Do siódemki kolejki wstawiliśmy Hancocka, ale nim o Amerykaninie, wspomnimy o Madsie Hansenie. Młody Duńczyk zasłużył na pochwały, bo w Rzeszowie był liderem OK Kolejarza Opole, udowadniając tylko, że w tym sezonie wykonał ogromny postęp. Z takiego obrotu spraw z pewnością cieszy się Falubaz Zielona Góra, który w przyszłym roku może mieć z niego sporo pożytek. A Hancock? Klasa sama w sobie. W niedzielę nie było na niego mocnych.

6. Michał Curzytek (Stal Rzeszów). Jego progres widać gołym okiem, a jego jazdę ogląda się z wielką przyjemnością. Owszem, 16-latka czasem ponosi fantazja, ale można to zrzucić na karb młodości. W każdym razie Curzytek pozamiatał w biegu młodzieżowym, a później pokonywał opolskich seniorów. Będą z niego ludzie.

7. Marcel Studziński (MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.). Po fatalnym meczu w Rawiczu, w rewanżu zdobył kilka cennych punktów. Najpierw był współautorem podwójnego zwycięstwa MDM Komputery TŻ Ostrovia w wyścigu młodzieżowym, a później obronił się przed atakami Kacpra Pludry. Występ bez rewelacji, ale na plus.

* Siedmiu wspaniałych to wybór najlepszych żużlowców danej kolejki w 2. Ligi Żużlowej. Siódemka jest wybierana zgodnie z regulaminem zawodów ligowych. Każdy wybrany do zestawienia zawodnik został ustawiony pod numerem, z którym startował w zawodach.

ZOBACZ WIDEO Start wyścigu żużlowego. Leszek Demski wyjaśnia, kiedy bieg powinien być przerwanyKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Hancock słusznie pojawił się pod "5" w siódemce kolejki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL