Najnowsze Wyniki/Kalendarz
ESL / ESL Polska / ESL Mistrzostwa Polski

"Xeno" triumfuje w grupie śmierci

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Kolejny dzień zmagań grupowych w ESL Mistrzostwach Polski Hearthstone za nami. Tym razem, o awans rywalizowali zawodnicy grupy B "Xeno", "Lied", "Bloodlips" oraz "Wojekxd".

Grupa B przez wielu ochrzczona była jako grupa śmierci, gdyż do zaproszonych "Wojkaxd" oraz "Xeno" dołączył prawdopodobnie najmocniejszy zawodnik z kwalifikacji - "Bloodlips". W innej konfiguracji, odpadnięcie każdego z nich już w fazie grupowej traktowane byłoby co najmniej jako zaskoczenie. 

Pierwszym meczem była potyczka "Xeno" z "Liedem" - czwartym graczem grupy, który w teorii skazany był na pożarcie. "Lied" jednak bardzo pozytywnie wszystkich zaskoczył, gdyż wygrał on dwie pierwsze partie z reprezentantem AGO Esports. Będąc postawionym pod ścianą, "Xeno" pokazał swoje doświadczenie i chłodną głowę, dając radę odwrócić losy spotkania, trzykrotnie pokonując shudderwock shamana "Lieda". 

W kolejnym spotkaniu mierzyli się "Wojekxd" oraz "Bloodlips". Mecz zaczął się korzystnie dla tego pierwszego, co patrząc na talie obu graczy nie powinno dziwić. "Bloodlips" bowiem rozpoczął starcie od Resurrect Priesta (kapłana opartego o przyzywanie i wskrzeszanie dużych jednostek). Talia ta bardzo słabo radzi sobie przeciwko agresywnym deckom, a takie właśnie na starcie wybrał "Wojekxd". Ostatnią talią aktualnego wicemistrza Polski był parzysty czarnoksiężnik, który w pojedynku ze wspomnianym kapłanem nie radzi sobie jednak aż tak dobrze. Fakt ten wykorzystał "Bloodlips" odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo. To był początek końca "Wojkaxd", ponieważ w kolejnych pojedynkach trafił on na ciężkie matchupy i całe spotkanie przegrał 2:3.

W ostatnim pojedynku, decydującym o tym, kto dołączy do "BlaZZej0Sa" w top8 mierzyli się zwycięzcy dwóch wcześniejszych spotkań. Po bardzo zaciętym boju, lepszy okazał się "Xeno", który po kilku nieudanych turniejach wraca na zwycięską ścieżkę.

- Grało się bardzo fajnie, ESL zapewnia bardzo dobrą komunikację z adminem oraz produkcją podczas meczu, nie ma do czego się przyczepić. Rywale w grupie byli silni, "Lied" nie jest zbyt znany, ale jak na gracza z kwalifikacji grał naprawdę przyzwoicie. "Bloodlips" to w mojej opinii najlepszy gracz z kwalifikacji w tym turnieju i prezentuje bardzo wysoki poziom. Cieszę się, że zdołałem obu z nich pokonać. Co do dalszej rywalizacji to bardzo chciałbym wygrać ten turniej, gdyż od zwycięstwa w Side Evencie podczas Dreamhack Summer nic większego nie wygrałem. Mimo że na ladderze idzie mi bardzo dobrze, to chcę wygrać jakiś turniej dla samego wygrania go, aczkolwiek tytuł mistrza Polski to oczywiście też wielkie wyróżnienie. Na pewno nie będzie łatwo, ale zrobię co w mojej mocy, aby zwyciężyć - tak swoje zmagania podsumował zwycięzca grupy B.

Pełne wyniki grupy B:

"Xeno" - "Lied" 3:2
"Bloodlips" - "Wojekxd" 3:2
"Xeno" - "Bloodlips" 3:2

ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Wielicki ma nowy pomysł, jak zdobyć K2 zimą. "Musimy zmienić trzy rzeczy"

Kto poza "Xeno" awansuje z grupy B?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL