Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafael Nadal Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Rafael Nadal

Rafael Nadal zagra w golfa. Pieniądze trafią do powodzian

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Rafael Nadal weźmie w dniach 14-15 grudnia udział w charytatywnym turnieju golfowym na Majorce. Dochód zostanie przeznaczony na rzecz powodzian, którzy zostali poszkodowani podczas październikowego żywiołu.

Rafael Nadal po raz kolejny pokazuje, jak bliska jest mu Majorka. W październiku media na całym świecie obiegły zdjęcia i nagrania, jak 17-krotny mistrz wielkoszlemowy osobiście usuwa skutki powodzi. W wyniku tego żywiołu życie straciło ponad 10 osób.

Teraz Nadal chce wesprzeć poszkodowanych. Razem z golfistą Jose Marią Olazabalem weźmie udział w imprezie rozgrywanej na polach obiektu Pula Golf Resort. Zawody odbędą się już po raz szósty, ale tym razem dochód z nich będzie przeznaczony na rzecz powodzian.

W dniach 14-15 grudnia na Majorce będą rywalizować dwie drużyny, których liderami będą Nadal i Olazabal. Potem wicelider rankingu ATP wróci do przygotowań do nowego sezonu. Utytułowany Hiszpan ma powitać 2019 rok w ramach turnieju ATP World Tour 250 w australijskim Brisbane.

ZOBACZ WIDEO Grzegorz Panfil: Po tym sezonie zobaczę, czy stać mnie na to, żeby grać dalej w tenisa. Nie chciałbym kończyć kariery

Czy Rafael Nadal powróci na pierwsze miejsce w rankingu ATP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL