Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Zmarzlik przed Taiem WoffindenemWP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik przed Taiem Woffindenem

Gabriel Waliszko. Z drugiej strony ekranu: Jasna strona żużla. Żużlowiec też człowiek (felieton)

Gabriel Waliszko
Gabriel Waliszko
Żużlowiec też człowiek. Tak miał się kiedyś nazywać cykl telewizyjnych reportaży, ale ostatecznie postawiono na "Czarny Charakter". Dziś to pierwsze określenie jest wyjątkowo aktualne.

Z drugiej strony ekranu to cykl felietonów Gabriela Waliszki, dziennikarza nSport+.

***

Każdy z szalejących motocyklowo na torze ma swoje prywatne życie. Każdy dzieli się nim w zależności od potrzeb, ochoty, nastroju. Każdy decyduje czy pokazywanie kibicom bardziej ludzkiej niż zawodniczej twarzy jest dobrym pomysłem i czy wpływa na rozmaite kont(r)akty. I tak, w ostatnim czasie mogliśmy podziwiać jak Maciek Janowski śmiga w śnieżnych klimatach albo jak dokazuje za wielką wodą. Oglądaliśmy hiszpańskie widoki, w których trenuje na rowerze Bartek Zmarzlik czy bardzo rodzinne klimaty Przemka Pawlickiego albo sielską atmosferę u Jakuba Jamroga. To tylko niektóre przykłady aktywności żużlowców w social mediach, bo jest ich coraz więcej.

Jeszcze niedawno próżno było szukać polskich zawodników w sieci. Królowali głównie obcokrajowcy, dzielący się swoimi sprawami poza jazdą na żużlu. Greg Hancock dominował nad wszystkimi, a niewiele ustępowali mu Nicki Pedersen czy Tai Woffinden. Amerykanin wciąż mocno czuje media społecznościowe i nadal mu się to nie nudzi. Pozostali różnie z tym mają, ale najważniejsze w tym miejscu tyczy się Polaków, u których podejście do własnego wizerunku się zmienia.

Otóż fajnie widzieć, że żużlowa jazda dla naszych zawodowców to nie wszystko. Że chcą się coraz mocniej uzewnętrzniać i coraz bardziej rozumieją, że obrazkowy dostęp dla jednego czy drugiego fana jest czymś co pomaga w zawodowej działalności. Można się wypromować, nie dać zapomnieć o sobie czy też pokazać się jakimś dobroczyńcom z nieznanej i ciekawej strony. Rozmaite i szerokie są dziś te internetowe możliwości. I całe szczęście, że żużlowa rodzina nad Wisłą coraz bardziej je rozumie.

Ostatnio dużo słyszymy o hejtach i złych treściach. Wprawdzie dotyczy to pozasportowych tematów, jednak gdzieś tam przedostaje się w te sportowe rewiry. Ocieplanie wizerunku i pokazywanie swych pasji czy miłości do świata to dobry sposób na skuteczną odpowiedź dla tych, co jątrzą i chcą tylko kontrowersyjnych treści. Dlatego zdecydowanie jestem za odkrywaniem jasnych stron czarnego sportu. Rodziny, pasji, hobby, wyjazdów, przejazdów, podróży, zabawy czy innych ciekawych ludzkich historii. Nie tylko galopów i warkotu motocykli. W końcu żużlowiec też człowiek, prawda?

Gabriel Waliszko, dziennikarz nc+

[b]ZOBACZ WIDEO Ciekawe słowa Dudka o Pedersenie. Jeździli razem w parze i wygrywali 5:1

[/b]

Czy zgadzasz się z Gabrielem Waliszko?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL