Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Omar PrewittWP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Omar Prewitt

Zagraniczne kluby chciały wykupić gwiazdę ligi. Omar Prewitt podjął decyzję

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Omarem Prewittem zainteresowały się zagraniczne kluby, które były gotowe wykupić jego kontrakt. Ostatecznie zawodnik po rozmowach z władzami Legii i trenerem Tane Spasevem podjął decyzję o pozostaniu w zespole. - Dobrze się tutaj czuję - mówi.

Do Legii Warszawa trafił jako ostatni, ale śmiało można powiedzieć, że jest jej najlepszym zawodnikiem. Omar Prewitt zachwyca, mimo że wcale nie gra w warszawskim klubie za wielkie pieniądze. Nic dziwnego, że zainteresowały się nim mocniejsze zespoły z lig zagranicznych.

Amerykanin znalazł się na celowniku m.in. drużyn z Bundesligi. W ostatnich dniach trwały zaawansowane negocjacje na temat jego przyszłości. Wiemy, że kluby były gotowe wykupić jego kontrakt z Legii.

Ostatecznie zawodnik po rozmowach z władzami Legii i trenerem Tane Spasevem podjął decyzję o pozostaniu w warszawskim zespole. - To nasz spory sukces - mówią nam przedstawiciele Legii, którzy w piątek poinformowali o zakontraktowaniu Filipa Matczaka. 25-letni Polak będzie grał na zasadzie wypożyczenia ze Stelmetu Enei BC.

Prewitt nie ukrywa, że w Legii czuje się komfortowo. - Podoba mi się tutaj. Złapałem wspólny język z kolegami, mam dobre relacje z trenerem. Mam ważną rolę w zespole, co mi bardzo odpowiada - podkreśla Amerykanin, który jest również dobrą duszą zespołu. Pogodny i uśmiechnięty wprowadza świetną atmosferę.

25-letni Prewitt jest bezsprzecznie jedną z gwiazd Energa Basket Ligi. Ze średnią 18 punktów na mecz jest najlepszym strzelcem warszawskiej drużyny. W 16 z 17 spotkań przekroczył granicę 10 "oczek". Najlepiej wypadł w starciu z Polpharmą, w którym uzyskał 36 punktów (11/21 z gry, 12/14 za jeden) i dziewięć zbiórek.

Zobacz także: Paweł Leończyk: Kibice nie wiedzą o wszystkim

ZOBACZ WIDEO Kubica o swoim powrocie do F1: Czuje się, jakbym debiutował raz jeszcze

Czy Omar Prewitt jest w TOP3 najlepszych zawodników w Energa Basket Lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL