Najnowsze Wyniki/Kalendarz
SPR PWSZ Tarnów Materiały prasowe / SPR PWSZ Tarnów / Na zdjęciu: SPR PWSZ Tarnów

I liga: gorąco na finiszu rozgrywek. W Tarnowie mecz o triumf

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
W grupie C I ligi emocje do końca. SPR PWSZ Tarnów zagra z Czuwaj Przemyśl o triumf w rozgrywkach. Wygląda na to, że zwycięzca będzie miał nieco ułatwioną drogę do Superligi.

Od początku sezonu SRS Czuwaj Przemyśl i SPR PWSZ Tarnów wymieniają się na pierwszym miejscu. Jesienią tarnowianie wygrali 34:31, ale po drodze przytrafiły im się wpadki i Harcerze zdołali nadrobić stratę. Przed ostatnią kolejką prowadzą, mając dwa punkty przewagi. Urządza ich remis, SPR tylko zwycięstwo. 

W Tarnowie apetyty na Superligę znowu są rozbudzone. Przed rokiem fiaskiem zakończył się proces licencyjny, tym razem klub chce uniknąć powtórki, ale zanim będzie brany pod uwagę, musi zapewnić sobie zwycięstwo w I lidze. Czuwaj na pewno nie odpuści, jednak będzie mu trudniej spełnić wymagania organizacyjne, głównie ze względu na przestarzałą halę. 

Nie ma co przesądzać o dalszych losach zespołów, tym bardziej, że nie do końca wiadomo, jak będzie wyglądał dalszy etap rywalizacji o Superligę. ZPRP planował turniej barażowy z udziałem zwycięzców trzech grup. Na drodze do triumfu jest MKS Nielba Wągrowiec (zagra z najsłabszym Samborem Tczew). O krok od pierwszego miejsca w grupie B jest Olimpia MEDEX Piekary Śląskie (potrzebuje punktu z Ostrovią), ale mówi się, że nie przystąpi do walki o awans. Co w takiej sytuacji? Zapewne dwumecz między Nielbą a zwycięzcą grupy C, chyba że związek zdecyduje się otworzyć drogę przed drugim w tabeli grupy B Realem Astromalem Leszno.

Mecz w Tarnowie zaplanowano 27 kwietnia, początek o godz. 18.00.

ZOBACZ WIDEO: Karol Świderski to "brylancik", zdobył mistrzostwo Grecji. "Miejscowi mówią na niego Swarovski"

Który zespół wygra?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • prorok 1 Zgłoś
    Gdyby Tarnowianie chcieli awansować to nie puścili by do Mielca swojego najlepszego zawodnika Dudki , a tak to moim zdaniem z Superligi nic nie będzie .

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL