Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daniel Łukasik (Lechia) i Kasper Hamalainen (Legia)PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Daniel Łukasik (Lechia) i Kasper Hamalainen (Legia)

Lotto Ekstraklasa: Legia Warszawa liderem! Zobacz tabelę

Szymon Mierzyński
Po wygranej w hicie z Lechią Gdańsk (3:1) Legia Warszawa wróciła na 1. miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy i w walce o mistrzostwo Polski zależy już tylko od siebie.

Drużyna Aleksandara Vukovicia musiała odrabiać straty, jednak w drugiej połowie zdobyła trzy gole i odniosła arcyważne zwycięstwo. Teraz ma 66 pkt. - o trzy więcej niż sobotni przeciwnik.

O 4. pozycję, która może być premiowana udziałem w eliminacjach Ligi Europy, wciąż bije się Lech Poznań, który tylko zremisował na wyjeździe z Pogonią Szczecin (1:1), lecz i tak zmniejszył stratę do Jagiellonii Białystok do trzech "oczek".