Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Walerian Gwilia (z lewej) i Andre Martins (z prawej) Newspix / Rafał Rusek / Na zdjęciu: Walerian Gwilia (z lewej) i Andre Martins (z prawej)

Oficjalnie: Walerian Gwilia piłkarzem Legii Warszawa

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Gruzin Walerian Gwilia nowym piłkarzem Legii Warszawa. Gruziński pomocnik podpisał z klubem dwuletni kontrakt - poinformował wicemistrz Polski.

 - Nie potrzebowałem wiele czasu, aby podjąć decyzję o przyjściu do Legii. Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do Warszawy. Nie mogę się doczekać, kiedy zagram na tym stadionie, jestem bardzo podekscytowany - powiedział Gruzin po podpisaniu kontraktu, cytowany przez oficjalną stronę legia.com.

Reprezentant swojego kraju związał się z Legią Warszawa dwuletnią umową. Rundę wiosenną spędził w Górniku Zabrze na zasadzie wypożyczenia z FC Luzern i był wyróżniającą się postacią drużyny.

Carlitos odejdzie z Legii? Oto kierunek--->>>

 - Jestem przekonany, że Walerian będzie dużym wzmocnieniem i da nam wiele jakości w ofensywie. Posiada cechy charakteru oraz umiejętności piłkarskie, które wzbogacą nasz zespól - ocenił dyrektor sportowy Radosław Kucharski.

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020. Nasz dziennikarz pewny awansu na mistrzostwa. "Możemy przegrać tylko sami ze sobą"

  - To zawodnik, który bardzo szybko przystosował się do gry w Ekstraklasie i jest gotowy na wyzwania, jakie wiążą się z grą w takim klubie jak Legia. Bardzo zależało nam na obustronnej współpracy. Razem będziemy walczyć o tytuły - dodał.

Posiadający również ukraińskie obywatelstwo Walerian Gwilia (rozegrał cztery mecze w kadrze Ukrainy U-21) wystąpił w 23 meczach reprezentacji Gruzji i zdobył trzy bramki. W eliminacjach do UEFA Euro 2020 grał w pełnym wymiarze czasowym we wszystkich czterech spotkaniach.

Michał Kucharczyk blisko ligi rosyjskiej. Czytaj więcej--->>>

Na szczeblu reprezentacyjnym zadebiutował w kwalifikacjach do mundialu 2018 z Irlandią (0:1), a premierowe trafienie zaliczył w swoim siódmym meczu w narodowych barwach przeciwko Austrii (1:1).

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL