Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Polski na Uniwersjadzie Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: reprezentacja Polski na Uniwersjadzie

15 medali Polaków na Uniwersjadzie. Siatkarze nie zrealizowali celu

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
15 medali zdobyli polscy sportowcy na tegorocznej Uniwersjadzie, która odbyła się w Neapolu. Niezadowoleni ze swojego występu byli siatkarze, którzy rywalizację zakończyli ze srebrem.

- Wystawiliśmy mniejszą ekipę, niż dwa lata temu w Tajpej, ale z dorobku medalowego jesteśmy zadowoleni. Mieliśmy też sporo czwartych miejsc, a poziom rywalizacji w niektórych dyscyplinach sportu był bardzo wysoki - przekazał za pośrednictwem informacji prasowej Dariusz Piekut, szef polskiej misji uniwersjadowej i sekretarz generalny Akademickiego Związku Sportowego.

Polacy czterokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Ze złotymi medalami do Polski wróciła drużyna strzelczyń w konkurencji karabin pneumatyczny w składzie Aneta Stankiewicz, Katarzyna Komorowska i Natalia Kochańska oraz lekkoatleci Konrad Bukowiecki, Michał Rozmys i Alicja Konieczek.

- Strzelczynie rozpoczęły zdobywanie medali w naszej reprezentacji, bo wywalczyły złoto już pierwszego dnia. Ze złotych medalistów jesteśmy szczególnie dumni, ale podkreślam, że zdecydowana większość zawodników nie zawiodła - dodaje Piekut.

ZOBACZ WIDEO Fantastyczny wyczyn Andrzeja Bargiela! Wbiegł na Wielką Krokiew w Zakopanem


Biało-czerwoni wywalczyli też dwa srebrne medale. Co ciekawe, ich zdobywcy – młociarka Malwina Kopron i drużyna siatkarzy - byli bardzo niezadowoleni. – Nie wygrałam srebra, a przegrałam złoto - mówi Kopron. - Mierzyliśmy w złoto i tylko to nas interesowało. Przyjechaliśmy wygrać uniwersjadę i nie zrealizowaliśmy celu - dodaje trener siatkarzy Paweł Woicki.

Najwięcej, bo aż dziewięć polskich medali, ma kolor brązowy. Wywalczyli je: drużyna szpadzistek w składzie Martyna Swatowska, Anna Mroszczak, Jagoda Zagała i Kamila Pytka, szpadzista Wojciech Kolańczyk, pływak Filip Zaborowski, taekwondzistka Patrycja Adamkiewicz, lekkoatleci Patryk Dobek, Klaudia Kardasz, Katarzyna Furmanek i sztafeta mężczyzn 4x400 m w składzie Wiktor Suwara, Dariusz Kowaluk, Kajetan Duszyński i Patryk Dobek, a także drużyna taekwondo w składzie Patrycja Adamkiewicz, Gabriela Dajnowicz, Magdalena Leporowska i Karolina Ziejewska.

- Części medali się nie spodziewaliśmy, część planowanych medalistów nie zdołała przebić się na podium. Generalnie jednak jestem dumny z naszej reprezentacji, bo tworzyliśmy bardzo zżytą i profesjonalną grupę. Z wielką radością przyjmowałem fakt, że zawodnicy, którzy kończyli swoje starty pojawiali się na obiektach i dopingowali innych - mówi szef polskiej misji.

Zobacz także:
Olga Niedziałek ze srebrnym medalem. Historyczny wynik reprezentantki Polski
Uniwersjada 2019. To oni zdobyli srebrny medal!

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL