Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Damian Gorawski: Wyjdę na boisko dopiero gdy będę zdrowy

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Piłkarz Górnika, Damian Gorawski wciąż leczy uraz kostki, ale jego powrót na boisko zbliża się wielkimi krokami. Doświadczony pomocnik, który niegdyś występował w Wiśle Kraków, pokusił się o ocenę występu Białej Gwiazdy w dwumeczu z Levadią Tallin.

- Dla mnie i chyba wszystkich Polaków była to duża niespodzianka i zaskoczenie. Już pierwsze spotkanie, które zakończyło się remisem, dało nam do myślenia. Najlepsi zawodnicy w kraju po prostu dali plamę i dziś są na ustach wszystkich - stwierdził Damian Gorawski, który obecnie przywdziewa barwy Górnika Zabrze.

Doświadczony pomocnik dochodzi do zdrowia po kontuzji i niebawem powinien zasilić zespół Ryszarda Komornickiego. - Co prawda kostka jest spuchnięta, ale powoli godzę się z tym, że tak już będzie zawsze. Czasami dokucza mi ból, ale wydaje mi się, że leży to gdzieś w psychice. Trzeba przełamać barierę i za kilka, może kilkanaście dni powinno być już dobrze - ocenił "Gora".

30-letni zawodnik unika pośpiechu, gdyż boi się nawrotu urazu. - Czasami nie warto wracać na boisko za wszelką cenę. Już raz pochopnie zadecydowałem o grze przeciwko Wiśle Kraków i sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu. Dziś jestem mądrzejszy i to się raczej nie powtórzy. Wyjdę na boisko, gdy będę zdrowy - zapewnił.

Górnik zainauguruje I-ligowy sezon domowym pojedynkiem z KSZO Ostrowiec. W tym spotkaniu Gorawski najprawdopodobniej jeszcze nie zagra.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL