Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Dackarna zainteresowana Janowskim

Ziemowit Ochapski
Ziemowit Ochapski
Maciej Janowski w sezonie 2009 w szwedzkiej Elitserien ścigał się w barwach Rospiggarny Hallstavik. Talent 18-latka został dostrzeżony przez działaczy wyżej notowanej Dackarny Malilla, którzy zapragnęli, żeby Polak zdobywał punkty dla Gryfów w przyszłorocznych rozgrywkach.

- Powiedziano mi, że Dackarna interesuje się Maćkiem. Nie rozmawiałem z żadnym przedstawicielem klubu z Malilli, ale ze swoich źródeł wiem, że jest tam zainteresowanie osobą Macieja - powiedział Rafał Haj, menadżer Janowskiego.

Sezon 2009 był totalną porażką Rospiggarny, która zajęła ostatnie miejsce w tabeli Elitserien. W barwach tego zespołu ścigał się jednak również Greg Hancock, żużlowy opiekun Janowskiego, co sprawia, że decyzja o zmianie klubu nie będzie dla 18-latka prostą sprawą. - Ściśle współpracujemy z Gregiem Hancockiem, więc czekamy, jakie kroki podejmie Amerykanin, bo wielce prawdopodobne jest to, iż on oraz Maciek będą występować w tym samym klubie - dodał Haj.

Maciej Janowski w lidze polskiej jest zawodnikiem Atlasa Wrocław. 18-latek to m.in. Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski 2008, Indywidualny Wicemistrz Europy Juniorów 2008 i 2009, Drużynowy Mistrz Świata Juniorów 2008 i 2009 oraz zdobywca Srebrnego Kasku w roku 2008.

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL