Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Greg Hancock pojedzie w Brandonapolis

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
16 marca w Coventry odbędzie się turniej Brandonapolis. Jak zwykle udział w tych zawodach weźmie kilku jeźdźców ze światowej czołówki. Swój występ potwierdzili już m.in. Nicki Pedersen, Fredrik Lindgren, Chris Harris, a ostatnio mistrz świata, Greg Hancock.

Dla "Herbiego" będzie to powrót na tor klubu, w którym startował w latach 1997-2001. - Zawsze byliśmy skłonni, żeby oglądać Grega ścigającego się w Coventry, a zwłaszcza po tym jak zdobył tytuł mistrza świata w zeszłym roku, co było niezwykłym osiągnięciem. Poza tym wiem, że jest on nadal bardzo popularny wśród naszych fanów - powiedział Colin Pratt, promotor zespołu z Brandon Stadium.

- Wysłaliśmy zaproszenia do paru innych zawodników i wydaje się, że lista startowa turnieju powinna być mocna, dzięki czemu będziemy mieli naprawdę świetne rozpoczęcie sezonu w Coventry - dodał.

Greg Hancock, tak jak i inni jeźdźcy z cyklu Grand Prix, poprzez występ w Brandonapolis chce się jak najlepiej przygotować do inaugurujących sezon zawodów w Auckland. Turniej o GP Nowej Zelandii zaplanowano na 31 marca.

Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

na Facebooku.

Komentarze (9):

 • Zaba Zgłoś
  Być może i nie ma, ale nikt nie rozdaje medali za ładną technicznie jazdę. Gdyby tak było to Holder miałby już w swojej kolekcji ze dwa złote medale IMŚ. Gollob potrafił sobie
  Czytaj całość
  radzić na Wyspach, ale moim zdaniem tamtejsze tory nigdy mu nie leżały. Wspomniałeś o Arlington. Dwa lata wcześniej również był tam rozgrywany półfinał DPŚ i Gollob był najsłabszy w naszej drużynie. Potem wprawdzie w finale na EoES w P'borough zaliczył świetne zawody, ale tamtejszy tor też bardzo przypomina polskie owale.
  • CsabaHell Zgłoś
   Zaba wspominany przez Ciebie sezon 2004 był jednym z najgorszych jeśli chodzi o Golloba na arenie międzynarodowej. Mimo wszystko wypominanie mu tych zawodów w Poole jest trochę nie fair,
   Czytaj całość
   jeśli przy okazji zapominamy, że parę dni wcześniej poprowadził na tym torze Polaków do finału zdobywając 12 punktów, a w półfinale na mega trudnym obiekcie Arlington w Eastbourne był znowu liderem naszej reprezentacji zdobywając 14 punktów (z czego 6 jako joker). Jak widać radził sobie całkiem nieźle. Technicznie lepiej jeżdżące zawodnika w Polsce niestety nie ma.
   • Hampelek Zgłoś
    Jeśli GP zaczyna się miesiąc wcześniej to grzechem byłoby nie wylecieć do Anglii i tam nie pojeździć. Hampel pewnie potrenuje jeszcze z Unią w Gorican, a Tomek?
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    PRZEJDŹ NA WP.PL