WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Prezentacja Lotosu Wybrzeża Gdańsk ostatecznie odbędzie się na stadionie

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Oficjalna prezentacja zespołu Lotosu Wybrzeża Gdańsk ostatecznie odbędzie się na stadionie żużlowym im. Zbigniewa Podleckiego. Bez zmian pozostaje natomiast ogłoszony ostatnio termin i godzina rozpoczęcia imprezy - 23 marca o godzinie 19:00.

Pierwotne plany zakładały organizację wydarzenia na obiekcie zamkniętym: gdańsko-sopockiej hali Ergo Arena (w tym przypadku było jednak mowa o innym, późniejszym terminie, który wykluczał udział w imprezie Nicki Pedersena) lub Hala widowiskowo-sportowej AWFiS na gdańskiej Żabiance. Co więc zadecydowało o tym, że już po raz drugi przed startem sezonu 2012 klub musiał zmienić lokalizację prezentacji i odbędzie się ona na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego? - Tak naprawdę posłuchaliśmy głosu kibiców, którzy zwracali nam uwagę, że miejsce tak oddalone od centrum miasta jak Żabianka nie było najbardziej fortunnym z możliwych wyborów. W środę spotkaliśmy się jeszcze z reprezentantem sympatyków gdańskiego żużla i wspólnie doszliśmy do wniosku, że zmiana lokalizacji na stadion jest uzasadniona i oczekiwana. Prezentacja jest organizowana dla kibiców, nie mogliśmy więc postąpić inaczej - wyjaśnia prezes Maciej Polny.

Przed sezonem 2011, w którym czerwono-biało-niebiescy wywalczyli awans do ENEA Ekstraligi, prezentacja drużyny także odbyła się na stadionie - wówczas jednak wydarzenie popsuła wybitnie niekorzystna pogoda, która odstraszyła wielu sympatyków "czarnego sportu" od udziału w tym ciekawym wydarzeniu. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem aura okaże się łaskawsza i kibice podczas prezentacji będą mieli nawet okazję zobaczyć próbne jazdy naszych zawodników.

Imprezę poprowadzi doskonale znany z relacji żużlowych turniejów Grand Prix prezenter Canal+ Piotr Olkowicz. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Zapraszamy kibiców do odwiedzenia stadionu im. Zbigniewa Podleckiego w piątek, 23 marca o godzinie 19:00 i przeżycie przedsmaku emocji, których bez wątpienia dostarczy nam ekstraligowy sezon 2012.

W wydarzeniu udział wezmą wszyscy zawodnicy Lotosu Wybrzeża z Nicki Pedersenem oraz pozostałymi obcokrajowcami: Łotyszem Maksimem Bogdanowem i Thomasem H. Jonassonem na czele. Organizatorzy przewidują wiele atrakcji dla kibiców, którzy przybędą na obiekt przy ul. Długie Ogrody. Nie zapominajmy ponadto, że prezentacja to znakomita i w wielu przypadkach jedyna możliwość, aby znaleźć się naprawdę blisko członków drużyny, zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia czy zdobyć autografy.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

na Facebooku.

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL