WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Bartłomiej Dudzic przywrócony do pierwszej drużyny Cracovii

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Po niespełna trzymiesięcznej zsyłce do zespołu Młodej Ekstraklasy Bartłomiej Dudzic wrócił w poniedziałek do pierwszej drużyny Cracovii. 24-latek ma na koncie 89 występów i 6 bramek w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Przez pierwsze dwa tygodnie przygotowań do rundy wiosennej Dudzic trenował z pierwszym zespołem, ale tuż przed wyjazdem na pierwszy zimowy obóz do Hiszpanii wraz z pięcioma innymi zawodnikami (Krzysztofem Kaliciakiem, Karolem Kostrubałą, Przemysławem Kuligiem, Dawidem Rupą i Bruno Żołądziem) został wystawiony na listę transferową i przesunięty do Młodej Ekstraklasy.

Kontrakt "Dudu" jest ważny do końca czerwca 2014 roku. 24-latek mógł zostać wypożyczony do innego klubu, ale ostatecznie został w Pasach. Z racji wieku jego szanse na występy choćby w młodzieżowych rozgrywkach były minimalne, ale światełkiem w tunelu okazała się być dla niego zmiana na ławce trenerskiej. Tomasz Kafarski, który zastąpił Dariusza Pasiekę w sobotnim meczu Młodej Ekstraklasy z Łódzkim Klubem Sportowym zrobił przegląd kadr, po którym zaprosił na trening pierwszego zespołu Dudzica. Skrzydłowy wrócił do kadry pierwszej drużyny na razie do końca tego tygodnia.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL