Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Brytyjczycy poprowadzą GKM do triumfu na Łotwie?

Konrad Mazur
Konrad Mazur
GKM Grudziądz w rundzie zasadniczej przegrał z Lokomotivem Daugavpils. Pomimo ostatniego słabego spotkania w wykonaniu grudziądzan, dobrze radzą sobie oni z tamtejszą nawierzchnią.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!
Chris Harris

Brytyjczyk na stadionie Speedway Center pojawił się po 3 letniej przerwie. W 2010 roku kończył zawody z 10 "oczkami", ale powrót na tamtejszy tor okazał się dla niego wyjątkowo nieudany. "Bomber" po dwóch biegach był zmieniany przez kolegów z zespołu. GKM Grudziądz przegrał tamten mecz 38:52, na co w dużej mierze złożyła się postawa Harrisa.

Średnia wyjazd (2013): 2,192

Chrisowi Harrisowi nie wyszło ostatnie spotkanie na ŁotwieChrisowi Harrisowi nie wyszło ostatnie spotkanie na Łotwie
Andriej Karpow

Ukrainiec znacznie lepiej spisuje się na swoim torze niż na wyjeździe. Chociaż w poprzednim roku pokazał, że skutecznie umie rywalizować z przeciwnikami w Daugavpils. W drugim finale IME wywalczył 10 punktów co dało mu czwarte miejsce w klasyfikacji tamtej rundy. W swoim poprzednim występie na Łotwie zdobył 7 punktów w 6 startach.

Średnia wyjazd (2013): 1,588

Norbert Kościuch

Kościuch już drugie spotkanie z rzędu przeciwko Łotyszom na ich torze kończy z dobrym rezultatem. Swój ostatni start w Daugavpils z pewnością wspomina bardzo miło. Przeciwko łotewskiemu zespołowi zdobył 15 punktów w 6 biegach i tylko dwa razy przegrał wyścig. Jednak jego skuteczna postawa nie uchroniła grudziądzan przed porażką w tym meczu.

Średnia wyjazd (2013): 2,028

Norbert Kościuch ostatnio dobrze radzi sobie na łotewskim owaluNorbert Kościuch ostatnio dobrze radzi sobie na łotewskim owalu
Tomasz Chrzanowski 

Wychowanek Apatora Toruń po raz ostatni ścigał się na Łotwie 27 lipca 2013. Odbywały się tam wówczas Indywidualne Mistrzostwa Łotwy. Chrzanowski tamtych zawodów nie zaliczy jednak do udanych, ponieważ skończył je dopiero na 12 miejscu z 4 punktami. Żużlowiec ten pokazał, że potrafi umiejętnie jeździć w Daugavpils. W ligowym spotkaniu w 2011 r. także w barwach grudziądzkiej ekipy był jednym z jej liderów (11 punktów w 5 biegach). Co ciekawe Chrzanowski w tym sezonie na wyjazdach spisuje się lepiej niż u siebie.

Średnia wyjazd (2013): 2,000

Scott Nicholls

Pochodzący z Wielkiej Brytanii zawodnik jest jednym z najskuteczniejszych żużlowców w pierwszej lidze w tym sezonie. Poprzedni mecz "HotScott" na Łotwie miał trochę gorszy od tych z 2012. Brytyjczyk, który w tamtym roku reprezentował Start Gniezno kończył pojedynki z dwucyfrowym dorobkiem punktowym.

Średnia wyjazd (2013): 2,118

Łukasz Przedpełski

Dla wypożyczonego niedawno z Unibaxu Toruń zawodnika będzie to debiut na łotewskim torze.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

na Facebooku.

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

×
    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL