Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Nicki Pedersen w Unii Leszno?!

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Zakontraktowanie przez Unibax Toruń Emila Sajfutdinowa wskazuje, że nowym liderem leszczyńskiej Unii zostanie Duńczyk Nicki Pedersen.

Od dłuższego czasu mówiło się, że głównym rozgrywającym na rynku transferowym będzie Unibax Toruń. Wicemistrzowie Polski od zakończenia minionego sezonu byli zainteresowani trójką seniorów. Najpierw wiele mówiło się o transferze Patryka Dudka, który ostatecznie zdecydował się na pozostanie w Zielonej Górze. Później pewnym stało się, że torunianie postawią na kogoś z dwójki Emil Sajfutdinow - Nicki Pedersen. Od tej decyzji zależały w dużej mierze inne ruchy na rynku transferowym. W środę Unibax oficjalnie poinformował o pozyskaniu Emila Sajfutdinowa, co wskazuje na to, że do Leszna trafi Pedersen.

Fogo Unia Leszno skompletowała już skład, a także sztab szkoleniowy na nadchodzący sezon i oficjalnie poinformuje o tym podczas konferencji prasowej. Byki wybierały spośród czterech zawodników: Emila Sajfutdinowa, Nickiego Pedersena, Grzegorza Walaska i Grega Hancocka. Rosjanin trafił już do Torunia.

W tej sytuacji wszystko wskazuje na to, że nowym liderem Byków zostanie właśnie Pedersen. Duńczyk brał pod uwagę starty w dwóch klubach. Jednym z nich był Unibax, ale ta opcja przestała być aktualna. Drugim zespołem zainteresowanym byłym mistrzem świata była właśnie leszczyńska Unia. Negocjować z Pedersenem próbował również beniaminek z Gdańska, ale w rywalizacji z Unibaksem i Fogo Unią był praktycznie na straconej pozycji.

Wydaje się, że po transferze Sajfutdinowa do Unibaksu na rynku transferowym jest coraz mniej niewiadomych. Należy bowiem pamiętać, że blisko porozumienia z Unią Tarnów jest Greg Hancock, o czym w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl informował przed kilkoma dniami trener Marek Cieślak. Jeśli ten żużlowiec wybierze starty w ekipie Jaskółek, to jedyną niewiadomą pozostanie kwestia przyszłości Grzegorza Walaska. Z naszych informacji wynika, że ten żużlowiec coraz poważniej rozważa pozostanie w PGE Marmie Rzeszów. Nie można jednak wykluczyć, że do gry spróbuje włączyć się Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Pojawia się jednak pytanie, czy gdańszczanie będą w stanie zabezpieczyć kontrakt dla Walaska. 

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Transfer Nickiego Pedersena do Leszna wydaje się przesądzonyTransfer Nickiego Pedersena do Leszna wydaje się przesądzony

na Facebooku.

Komentarze (193):

Wszystkie komentarze (193)

Komentarze (193)

×
    Wszystkie komentarze (193)
    PRZEJDŹ NA WP.PL