Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Arkadiusz Milik kontra legenda Ajaksu Amsterdam (wideo)

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Podczas jednego z treningu na obozie Ajaksu Amsterdam w Katarze do bramki wrócił [tag=2730]Edwin van der Sar[/tag]. Jak w starciu z legendarnym holenderskim bramkarzem wypadł [tag=22007]Arkadiusz Milik[/tag]?

Van der Sar był numerem "1" w bramce Ajaksu w latach 1990-1999. Rozegrał dla 33-krotnych mistrzów Holandii 312 spotkań i sięgnął z nimi po każde możliwe trofeum: mistrzostwo Holandii (4), Puchar Holandii (3), Superpuchar Holandii (3), Ligę Mistrzów (1), Puchar UEFA (1), Superpuchar Europy (1) i Puchar Interkontynentalny (1).


Później występował w Juventusie Turyn, Fulham Londyn i Manchesterze United, a dziś - podobnie jak jego koledzy z wielkiego Ajaksu ostatniej dekady XX wieku, czyli Frank de Boer, Dennis Bergkamp czy Marc Overmars - pracuje w Ajaksie jako dyrektor działu marketingu.

W czasie jednego z treningów w ramach zgrupowania w Katarze van der Sar ponownie założył rękawice bramkarskie i stanął między słupkami, by sprawdzić podopiecznych de Boera. Jak zarejestrowała klubowa telewizja Ajaksu, 45-latek radził sobie świetnie, dopóki za wykonywania rzutów wolnych nie zabrał się Arkadiusz Milik. Rekordzista Holandii pod względem występów w reprezentacji (130) ani zipnął przy uderzeniach 21-letniego Polaka.

Arkadiusz Milik kontra Edwin van der Sar (od 0:52):

Podstawowy obrońca Ajaksu Amsterdam może nie zagrać z Legią Warszawa

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL