WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Andrzej Kowal: Chcemy wyjść z grupy i przedrzeć się przez ćwierćfinały

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Siatkarze reprezentacji Polski w niedzielę rozpoczną zmagania na turnieju Igrzysk Europejskich w Baku. Trener Andrzej Kowal nie ukrywa, że liczy na awans do półfinału i walkę o medal.

- Z tego co wiem to 3-4 reprezentacje będą bardzo mocne. Choćby Rosjanie ze względu na swój potencjał jaki posiadają mogą wystawić nawet trzecią reprezentację i ona będzie bardzo mocna, silni będą Bułgarzy i Niemcy, którzy odpuścili w tym sezonie LŚ i koncentrują się m.in. na tych igrzyskach. Pozostałe zespoły również będą groźne - cytuje słowa trenera reprezentacji Polski Andrzeja Kowala serwis plusliga.pl. - My chcemy wyjść z grupy i przedrzeć się przez ćwierćfinały - dodał szkoleniowiec.


Opiekun Biało-Czerwonych nie ukrywa, że o miejsce na podium będzie bardzo ciężko, bowiem kilka z ekip postanowiło skoncentrować się na walce o medale w Igrzyskach Europejskich, ulgowo traktując zmagania w Lidze Światowej, lub jak Niemcy, rezygnując z gry w tegorocznej edycji tych rozgrywek.  - Zespoły, które nie grają w Lidze Światowej przyjeżdżają w najmocniejszych składach, a te które grają w "Światówce" wysyłają tam, podobnie jak nasz zespół, taką mieszankę rutyny z młodością, która jest potencjalną przyszłością pierwszej reprezentacji - przyznał trener Kowal.

Terminarz spotkań reprezentacji Polski siatkarzy

Źródło: Plusliga.pl

Znamy składy polskich reprezentacji na Igrzyska Europejskie, Dawid Konarski chorążym

Czy reprerentacja Polski zdoła w Baku wywalczyć medal Igrzysk Europejskich 2016?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL