Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Franciszek Smuda znów poprowadzi Wisłę Kraków!

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Znamy już nazwiska wszystkich uczestników meczu "Gwiazdy dla Białej Gwiazdy", który będzie zwieńczeniem akcji "Wisła Kraków to nasza historia". Drużynę Legend z ławki trenerskiej poprowadzi [tag=2732]Franciszek Smuda[/tag].

Zaplanowany na 10 października mecz "Gwiazdy dla Białej Gwiazdy" będzie zwieńczeniem crowdfundingowej akcji "Wisła Kraków to nasza historia", w ramach której kibice krakowskiego klubu zebrali już ponad 600 tys. zł.

Od środy znamy już nazwiska wszystkich Legend, które wezmą udział w sobotnim spotkaniu. Drużynę Legend poprowadzi Franciszek Smuda, który trenerem Wisły był w sumie trzykrotnie. Najpierw prowadził ją w latach 1998-1999, by później wrócić na Reymonta 22 w latach 2001-2002 i 2013-2015. Pod jego wodzą Biała Gwiazda zdobyła pierwsze mistrzostwo Polski w "erze Tele-Foniki" (1999). "Franz" wzbogacił też klubową gablotę o Superpuchar Polski 2001.

Były selekcjoner reprezentacji Polski prowadził Wisłę łącznie w 117 ligowych meczach - najwięcej w "erze Bogusława Cupiała". Ostatnia jego kadencja przy Reymonta 22 dobiegła końca 9 marca bieżącego roku, ale... Smuda wciąż ma ważny kontrakt z klubem, który wypłaca mu wynagrodzenie.

Kogo będzie miał do dyspozycji? W kadrze Drużyny Legend znajdzie się łącznie 27 zawodników, którzy w przeszłości odnosili z krakowskim klubem sukcesy: Artur Sarnat, Mariusz Pawełek, Sergei PareikoRadosław Majdan, Maciej Stolarczyk, Marcin Baszczyński, Jacek Matyja, Marcelo, Tomasz Kłos, Marek Motyka, Nikola Mijailović, Piotr Brożek, Mariusz JopCleber, Kamil Kosowski, Mirosław Szymkowiak, Radosław Sobolewski, Grzegorz Pater, Damian Gorawski, Marek Zieńczuk, Krzysztof Bukalski, Maciej Żurawski, Tomasz Frankowski, Marcin Kuźba, Olgierd Moskalewicz i Kazimierz Kmiecik.

Na boisku pojawi się również obecny szkoleniowiec Wisły, Kazimierz Moskal, który występował w barwach Białej Gwiazdy w latach 1982-1990 i 1999-2003.

Arbitrem głównym spotkania będzie natomiast Sebastian Krasny. Sędzia, który prowadzi mecze Ekstraklasy, jest wychowankiem Wisły. Przeszedł przy Reymonta 22 wszystkie szczeble piłkarskiej edukacji i dwukrotnie świętował zdobycie mistrzostwa Polski U-19 (1996, 1997).

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL