Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Legionovia - BKS: Katarzyna Połeć królowała na siatce

Natalia Bugiel
Natalia Bugiel
Spotkanie 13. kolejki Orlen Ligi zakończyło się dosyć niespodziewaną wygraną siatkarek Legionovii Legionowo nad BKS-em Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała. Świetny mecz rozegrała środkowa Katarzyna Połeć.

Mało kto spodziewał się, że legionowianki będą w stanie zagrozić faworyzowanej ekipie z Podbeskidzia. Jednak podopieczne Roberta Strzałkowskiego od początku przejęły inicjatywę na boisku, oddając przeciwniczkom jedynie trzeciego seta. W pozostałych zagrały bardzo dobrze i dzięki temu zwyciężyły.

Gra Legionovii Legionowo opierała się przede wszystkim na dwóch elementach - skutecznej zagrywce oraz szczelnym bloku, ustawianym przede wszystkim przez środkowe. W sumie w polu serwisowym legionowianki punktowały aż czternaście razy, co nieczęsto zdarza się w jakimkolwiek z meczów siatkówki. Pięć asów na stronę BKS-u Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała posłała przyjmująca Daria Paszek. Natomiast po trzy - Malwina Smarzek oraz Klaudia Grzelak.

Jeżeli zaś chodzi o wspomnianą wcześniej grę blokiem, to królową siatki okazała się środkowa Katarzyna Połeć. Zawodniczka zespołu z Legionowa zatrzymała rywalki aż osiem razy przez cztery rozegrane sety. Do tego rezultatu nie zbliżyła się żadna z siatkarek, która miała okazję na zaprezentowanie swoich umiejętności w tym pojedynku.

Trzeba zaznaczyć, że obydwie ekipy zakończyły mecz na bardzo niskiej skuteczności w ataku oraz procencie pozytywnego przyjęcia. Z gry błędów lepiej wyszły jednak legionowianki.

Porównanie statystyk:

Legionovia LegionowoElementBKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała
14Asy serwisowe5
12Błędy przy zagrywce12
39 proc. (5 błędów)Przyjęcie pozytywne26 proc. (14 błędów)
39 proc. (43/111)Skuteczność w ataku34 proc. (37/105)
9Błędy w ataku11
15Bloki11

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL