WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Fatalne wieści ws. Gregora Schlierenzauera

Karol Borawski
Karol Borawski
Gregor Schlierenzauer podczas pobytu w Ameryce Północnej doznał kontuzji. Wyniki szczegółowych badań lekarskich są fatalne. Okazało się, że austriacki skoczek zerwał więzadło w kolanie.

Schlierenzauer z powodu słabych wyników przedwcześnie zakończył sezon. W ostatnim czasie Austriak przebywał w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Podczas jazdy na nartach zawodnik doznał kontuzji, o czym poinformował trenera kadry Heinza Kuttina.

- Gregor napisał mi wiadomość, że nabawił się kontuzji, kiedy upadł jeżdżąc na nartach - poinformował Kuttin, który dodał w rozmowie z dziennikarzami, że więcej informacji pojawi się po szczegółowych badaniach przeprowadzonych po powrocie zawodnika do Austrii.

Wyniki badań były druzgocące. - Dokładne badania przeprowadzone w Innsbrucku pokazały, że mam zerwane więzadło w prawym kolanie. W rezultacie będę musiał przejść operację i długą przerwę w treningach. To jest gorzka wiadomość, ale nie jest tragedią - powiedział Schlierenzauer.

- Pod koniec marca lub na początku kwietnia przejdę operację, a później rozpocznę rehabilitację. Moim celem jest być ponownie zdrowym, chce wrócić pełen energii i determinacji. Jak będę znał nowe okoliczności to o nich poinformuję - dodał zawodnik.

W zakończonym sezonie Pucharu Świata reprezentant Austrii wziął udział w zaledwie sześciu konkursach. Po zajęciu 33 miejsca w Innsbrucku zdecydował się przedwcześnie zakończyć sezon.

Zobacz wideo: #dziejesiewsporcie: Kliczko gotowy na Fury'ego


Źródło: WP SportoweFakty

Oglądaj Letnie Grand Prix w Zakopanem na żywo w WP Pilot. Kliknij tutaj!

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL