Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP

Euro 2016. Razvan Rat: Musimy wygrać

Marek Wawrzynowski
Marek Wawrzynowski
- Remis to nie jest najlepszy wynik, bo nie mamy teraz innego wyjścia tylko wygrać. Nie będzie nam lekko - mówi WP SportoweFakty rumuński obrońca Razvan Rat. Jego zespół zremisował ze Szwajcarią 1:1 i po dwóch meczach ma tylko jeden punkt.

- Naszym celem było wyjcie z grupy, nic się nie zmieniło. Chcemy rozegrać dobry turniej. Graliśmy dobrze z Francją, ale nie udało się zdobyć punktów. Mogliśmy wygrać albo przynajmniej zremisować. Ze Szwajcarią to samo, przy 1:0 mieliśmy kolejne szanse, ale nic z tego nie wyszło - mówi Razvan Rat w rozmowie z WP SportoweFakty.

W drugiej połowie Szwajcarzy osiągnęli już sporą przewagę. - Mieli więcej świeżości, lepiej wyglądali w drugiej połowie - przyznał zawodnik reprezentacji Rumunii.

Jego zespół strzelił w turnieju na razie 2 bramki, obie z rzutów karnych.

ZOBACZ WIDEO Euro 2016. Łukasz Piszczek: Inny wynik niż porażka z Niemcami będzie sukcesem (źródło TVP)

- Nie mamy problemów z atakiem. Przecież i w pierwszym meczu, i w kolejnym, mieliśmy sporo okazji. Zabrakło szczęścia, choćby słupek. Nie sądzę,  żeby to był problem - zapewnia piłkarz.

Teraz mecz z niedocenianą, ale zaskakującą Albanią.

- Na pewno nie będziemy ich lekceważyć. Oni będą walczyć, ale dla nas to ostatnia szansa - zaznacza Rat. 35-letni piłkarz ma już na koncie 114 meczów w reprezentacji. Dodaje jednak, że nie ma zamiaru kończyć kariery, więc jesienią zobaczymy go w eliminacjach mistrzostw świata w meczu z Polską.

Marek Wawrzynowski z Paryża

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL