WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / FIVB / Maja Tokarska

Japonia: Porażka zespołu Mai Tokarskiej poszła w zapomnienie

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Drużyna Hisamitsi Springs, w którym występuje nasza rodaczka, zanotowała drugą stratę punktów w tym sezonie V-League, ale bardzo szybko wróciła na właściwe tory.

Ligowy weekend tym razem nie zaczął się dobrze dla Hisamitsu Springs. Mistrz Japonii z ubiegłego sezonu V-League przegrał w trzech setach z Toray Arrows, ekipą, w której jedyną zagraniczną siatkarką jest Amerykanka Cary Wopat (14 pkt.). Zespół z miasta Otsu mógł liczyć na duet Saori Sakoda - Saori Kimura, który łącznie zdobył 46 punktów w czterech setach. Słabiej spisały się podstawowe zawodniczki Hisamitsu, Miyu Nagaoka (17 pkt.) i Risa Shinnabe (12 pkt.).

Trudno było mieć zastrzeżenia do Mai Tokarskiej, tym bardziej, że widać było jej coraz lepsze porozumienie z rozgrywającą Ayano Nakaoji. Polska zanotowała 42 procent ofensywnej skuteczności (5/12), zdobyła 3 punkty blokiem (najwięcej w swoim zespole) i 2 serwisem. Tokarska pokazała się z równie dobrej strony w spotkaniu odbywającym się kolejnego dnia, w którym rywalem Hisamitsu Springs była Toyota Auto Body Queenseis.

Nasza rodaczka skończyła 6 z 11 akcji w ataku, do tego raz punktowała zagrywką i czterokrotnie blokiem. Tym razem obrończynie mistrzostwa Japonii nie miały większych problemów i odprawiły ekipę z Azerką Poliną Rahimową w składzie, pozwalając rywalowi na więcej tylko w ostatniej partii. Tym samym klub z Kobe po dziewięciu spotkaniach pozostaje liderem ekstraklasy z dorobkiem 21 punktów i bilansem setów 24-10. Hitachi Rivale i JT Marvelous z drugiego i trzeciego miejsca w tabeli tracą do Hisamitsu po trzy punkty.   

Hisamitsu Springs - Toray Arrows 1:3 (21:25, 23:25, 27:25, 21:25) 

Hisamitsu Springs - Toyota Auto Body Queenseis 3:0 (25:14, 25:16, 25:23)

ZOBACZ WIDEO Ireneusz Mazur: Mecz z Serbią otworzył nam drogę do tytułu mistrza świata

Jak ocenisz postawę Mai Tokarskiej w lidze japońskiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL