WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Jonathan Ferrey / Na zdjęciu: Konrad Bukowiecki

Mocny początek Konrada Bukowieckiego. Nowa życiówka i rekord Polski

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Konrad Bukowiecki fenomenalnie rozpoczął sezon 2017. Polski kulomiot w RPA ustanowił nowy rekord życiowy i zarazem nowy rekord Polski do lat 23, uzyskując w najlepszym pchnięciu ponad 21 metrów.

Polscy miotacze przebywają na zgrupowaniu w południowoafrykańskim Potchefstroom, gdzie we wtorek sprawdzili swoją formę. Konrad Bukowiecki udowodnił, że ciągle czyni postępy i dołożył kolejne osiągnięcie do swojej kolekcji. W drugim konkursie pchnął kulę na odległość 21,17 metra, czym ustanowił nowy rekord Polski do lat 23. To oczywiście również nowy rekord życiowy zawodnika i najlepszy wynik w tym roku na świecie.

W Potchefstroom zorganizowano dwa konkursy, w obu zwyciężył reprezentant Polski, a rekordową próbę zaliczył w drugim z nich. Dotychczas najdłuższe pchnięcie w tej kategorii wiekowej należało do Jakuba Szyszkowskiego, który ponad trzy lata temu posłał kulę na odległość 20,32 metra.

W RPA startował też inny Polak - Andrzej Regin. W pierwszym konkursie uzyskał 18,04 metra, w drugim poprawił się o 60 cm.

To pierwszy etap przygotowań miotaczy do halowych mistrzostw Europy, które na początku marca odbędą się w Belgradzie. Od 21 stycznia będą musieli oni uzyskać minimum PZLA uprawniające do startu (19,80 m.).

ZOBACZ WIDEO To dlatego Maja Włoszczowska odniosła życiowy sukces na igrzyskach

Czy Konrad Bukowiecki zdobędzie medal podczas halowych mistrzostw Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL