Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid Kostecki przynajmniej do 2021 roku będzie przebywać w więzieniuNewspix / Michał Stawowiak / Dawid Kostecki przynajmniej do 2021 roku będzie przebywać w więzieniu

5 lat więzienia dla Dawida Kosteckiego

Rafał Mielinowski
Rafał Mielinowski
Były mistrz świata w boksie Dawid Kostecki został skazany na pięć lat więzienia za kierowanie gangiem. Pięściarz dobrowolnie poddał się karze.

Problemy Dawida Kosteckiego zaczęły się w październiku 2011 roku. Wtedy to został został skazany na dwa i pół roku pozbawienia wolności za założenie i współkierowanie grupą przestępczą, czerpiącą korzyści z nierządu.

Bokser nigdy nie przyznał się do winy. Wyszedł na wolność 13 sierpnia 2014 roku.

Dwa lata później Kostecki został ponownie aresztowany. Tym razem zarzuty były znacznie poważniejsze - kierowania grupą przestępczą, która miała zajmować się m.in. legalizacją i obrotem samochodami pochodzącymi z kradzieży w krajach UE, wyłudzaniem podatku VAT oraz praniem brudnych pieniędzy. Skarb państwa miał stracić na procederze blisko 10 milionów złotych.

We wtorek zapadł wyrok w jego sprawie. Sąd w Tarnobrzegu skazał go na pięć lat więzienia. Bokser dobrowolnie poddał się karze, nie chciał procesu. Przyznał się do winy i odmówił składania zeznań. Zgodził się na ujawnienie w mediach swoich danych i wizerunku.

Kostecki był wielką nadzieją polskiego boksu. W 2004 roku zdobył młodzieżowe mistrzostwo świata WBC, a w 2011 r. interkontynentalne mistrzostwo WBA. Jego kariera nie nabrała rozpędu z powodu problemów z prawem.

ZOBACZ WIDEO Powrót żużla do stolicy? PZM gotów pomóc

Czy Dawid Kostecki wróci jeszcze kiedykolwiek na ring?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL