Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica w bolidzie RenaultPAP/EPA / Szilard Koszticsak / Robert Kubica w bolidzie Renault

Francuzi informują o Robercie Kubicy w GP Abu Zabi. "Bądźcie czujni"

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Plotki na temat Roberta Kubicy w Abu Zabi nasiliły się w ostatnich dniach. Krok dalej poszedł jeden z francuskich portali, który informuje, iż Polak może wziąć udział w ostatnim wyścigu sezonu 2017!

Jako pierwsza o występie Roberta Kubicy na torze Yas Marina Circuit w Abu Zabi poinformowała Julianne Cerasoli, dziennikarka brazylijskiej stacji "UOL". Uważa ona jednak, że polski kierowca wziąłby udział jedynie w testach, które zaplanowano w dniach 28-29 listopada.

Natomiast francuski portal "Le Mag Sport Auto" uważa, że Kubica pojedzie ostatni wyścig sezonu 2017 - GP Abu Zabi. Serwis zaznaczył jednak, iż są to nieoficjalne informacje, ale patrząc na ostatnie wydarzanie związane z Felipe Massą, takie rozwiązanie jest możliwe.

W piątek brazylijski kierowca poinformował o specjalnej konferencji prasowej, która odbędzie się 8 listopada. Niektóre serwisy uważają, iż wtedy właśnie Massa ogłosi swoje zakończenie kariery w Formule 1. Później kwestią czasu może być potwierdzenie Kubicy przez Williamsa.

Ekipa z Grove może wykorzystać ostatni wyścig sezonu na sprawdzenie Polaka w warunkach bojowych, jakim jest cały wyścigowy weekend F1. Portal "Le Mag Sport Auto" uważa, iż skład na sezon 2018 jeszcze nie został ustalony. O wszystkim miałoby zadecydować GP Abu Zabi i występ Roberta Kubicy.

Francuzi potwierdzają, że Williams jest w korzystnej sytuacji. W przypadku gdyby coś poszło nie tak z polskim kierowcą, opcją rezerwową są dla nich Paul di Resta lub Daniił Kwiat.

- Bądźcie czujni, ponieważ oficjalne ogłoszenie może wkrótce nadejść - zakończył serwis "Le Mag Sport Auto".

ZOBACZ WIDEO Nico Rosberg: Wsparcie całego kraju jest bardzo ważne dla powrotu Kubicy do Formuły 1 [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy wierzysz w występ Roberta Kubicy w GP Abu Zabi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • Szymon Nazar Zgłoś
  Kokpit dla Kubicy prawie już pewny.
  • Bogdan Nie Zgłoś
   może nie tyle WIERZĘ ile mu ŻYCZĘ by się gościowi powiodło.Spiern............. ł sobie życie i karierę , bo dupek kolega namówił , a tak miał ze 2-3 lata pewnych startów w F1 i
   Czytaj całość
   kasę do grobowej deski. Żonę . dzieci rodzinę .Ale wygrała pokusa , kuzyn poszedł na wódkę z kolegą wpadł pod ciężarówkę , podobnie z Kubicą .Trzeba pilnować biznesu który cię żywi, a nie zabawa. Jak zabawa , to niech zbiera znaczki , słucha winyli, a nie eskapady , zabawy.
   • Jerzy Kulawinski Zgłoś
    coś mi się wydaje ż WP. od jakiegoś czasu dąży do tego by Polscy kibice uznali Kubice świętym.Nie ma dnia by nie było minimum dwa czy nawet cztery razy o Kubicy.Ludzie dzieje się tyle
    Czytaj całość
    w sporcie na świecie że są ciekawsze tematy.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    PRZEJDŹ NA WP.PL