WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / XPB / Na zdjęciu: Robert Kubica

Williams sprawdzi Roberta Kubicę w Abu Zabi?

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Trwają spekulacje na temat testów Roberta Kubicy na torze w Abu Zabi. Nadal nie ma oficjalnego potwierdzenia, że Polak otrzyma do dyspozycji tegoroczny model Williamsa. - Nie podejmiemy decyzji w tak krótkim czasie - powiedział Paddy Lowe.

O możliwym występie Roberta Kubicy w Abu Zabi mówiono od kilku tygodni. Spekulacje nabrały na sile w ostatnich dniach, gdy stało się jasne, że Williams nie przedłuży kontraktu z Felipe Massą. Polak jest w tym momencie głównym kandydatem do zastąpienia Brazylijczyka w ekipie z Grove.

Posezonowe testy w Abu Zabi to dla brytyjskiego teamu doskonała okazja, aby sprawdzić Kubicę w tegorocznym samochodzie. Podczas wcześniejszych jazd, które miały miejsce na Silverstone i Hungaroringu, 32-latek korzystał bowiem z pojazdu z 2014 roku. Jest on znacznie słabszą konstrukcją w porównaniu do obecnej.

Williams, który rozważa zakontraktowanie Kubicy pod kątem sezonu 2018, mógłby w Abu Zabi sprawdzić kondycję fizyczną Polaka i rozwiać wątpliwości, co do jego kontuzjowanej ręki.

Obecność Kubicy na torze Yas Marina miał potwierdzić Paddy Lowe, dyrektor techniczny Williamsa, w rozmowie z niemiecką stacją "Sky". Na późniejszej konferencji prasowej Brytyjczyk nie podejmował jednak tematu polskiego kierowcy. - Nie podejmiemy decyzji tak szybko. Mamy kilku kandydatów. Potrzebujemy czasu, aby ocenić każdego z nich - powiedział. 

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: mistrz! Jeszcze nikt tak nie wchodził na murawę

Czy Robert Kubica powróci do regularnych startów w F1 w przyszłym roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (15):

    Pokaż więcej komentarzy (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL