WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
East News / AP/EAST NEWS / Kibice Spartaka Moskwa

Zamieszki w derbach Moskwy. Aresztowano piętnastu pseudokibiców

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
To były krwawe i ogniste derby Moskwy. Podczas starcia Lokomotiwu ze Spartakiem doszło do zamieszek na trybunach. Po spotkaniu aresztowanych zostało piętnastu pseudokibiców.

Derby Moskwy przebiegały w nerwowej atmosferze. Fani obu drużyn żyją ze sobą we wrogich stosunkach i po raz kolejny pokazali swoje animozje podczas ligowego starcia. Zamieszki na trybunach wywołały obawy o bezpieczeństwo podczas zbliżających się mistrzostw świata.

Służby porządkowe musiały interweniować, gdy na trybunach wybuchł pożar. Doszło do niego w wyniku odpalenia rac. - Straż pożarna i ekipa ratunkowa zapewniła bezpieczeństwo na stadionie likwidując pożar - przekazał rzecznik Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Aresztowanych zostało piętnastu najbardziej krewkich pseudokibiców. - Wszyscy zostali przewiezieni na posterunek policji, gdzie sprawdzono, czy byli zaangażowani w nielegalne działania. Świadkowie zostali przesłuchani, a materiał z monitoringu jest analizowany - dodał rzecznik.

To nie pierwszy przypadek w ostatnich dniach, gdzie pseudokibice Spartaka Moskwa biorą udział w zamieszkach. Tak było też w Bilbao. Wtedy w wyniku walk kibiców zmarł jeden z policjantów.

Rosyjskie władze uspokajają, że podczas mundialu będzie zapewnione bezpieczeństwo. Pseudokibice z tego kraju dali o sobie znać podczas Euro 2016 i europejskie media obawiają się, że podczas mundialu znów dojdzie do zamieszek w miastach i na stadionach.

ZOBACZ WIDEO Messi królem rzutów wolnych. Barcelona zmierza po tytuł [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL